DAJ CYNK

Ukrył kopalnię kryptowalut pod szkołą, która płaciła za prąd

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Ukrył kopalnię kryptowalut pod szkołą, która płaciła za prąd

Sprytny mężczyzna ukrył kopalnię kryptowalut pod szkołą, która płaciła rachunki z prąd. Dzięki temu biznes był dla niego niezwykle opłacalny.

Aktualnie kopanie kryptowalut jest mało opłacalne. W wielu przypadkach koszty są większe niż ewentualne zyski i dlatego wiele kopalni zostało zamkniętych. Co innego, gdy ktoś inny płaci rachunki za prąd. W takim wypadku to bardzo opłacalny biznes, który może się skończyć odsiadką w więzieniu. Przekonał się o tym pewien 39-latek.

Schował koparki kryptowalut pod szkołą

Nadeam Nahas ukrył kopalnię kryptowalut w podziemnym pomieszczeniu, znajdującym się tuż obok szkolnej kotłowni. Oczywiście placówka o niczym nie wiedziała, a mężczyzna podłączył się do jej sieci energetycznej. Dzięki temu nie ponosił żadnych kosztów działania koparek oraz systemu chłodzenia, który dbał o temperaturę podzespołów. Natomiast szkołę kosztowało to około 17 tys. dolarów w okresie od kwietnia do grudnia 2021.

Ukryte koparki kryptowalut pod szkołą

Koparki zostały wykryte w trakcie rutynowej kontroli w grudniu 2021 roku, czyli w czasach, gdy kopanie było jeszcze opłacalne, nawet przy płaceniu rachunków za prąd. Dyrektor ds. technologii informatycznych miasta Cohasset, w którym mieściła się szkoła, rozpoznał urządzenia. Z opublikowanych zdjęć wynika, że były to koparki ASIC. O sprawnie poinformowano odpowiednie służby, którym udało się zidentyfikować właściciela kopalni.

Co ciekawe, 39-letni Nadeam Nahas był zatrudniony w mieście Cohasset jako asystent dyrektora ds. infrastruktury. Po wykryciu jego tajemnego przedsięwzięcia zwolnił się z pracy. W lutym tego roku miało odbyć się przesłuchanie, na którym mężczyzna się nie pojawił. Według doniesień mediów kilka dni później sam zgłosił się do służb. Prawdopodobnie grożą mu poważne konsekwencje.

Zobacz: Tajemniczy balon nad USA. Mogło dojść do kuriozalnej pomyłki
Zobacz: Polacy robieni w balona? UOKiK bierze się za ekspresy do kawy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: TechSpot

Źródło tekstu: TechSpot