DAJ CYNK

Poczta Polska walczy z InPostem. Od tej decyzji wiele zależy

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Taryfy, promocje, usługi

Poczta Polska walczy z InPostem. Chce mieć własną nazwę maszyn paczkowych

Poczta Polska chce mieć własną nazwę dla swoich automatów paczkowych. Złożono już wniosek o zastrzeżenie nazwy w Urzędzie Patentowym.

Wiele firm stara się dzisiaj podkopać pozycję InPostu. Swoje automaty paczkowe mają między innymi Orlen, DPD, a także Poczta Polska. Ta ostatnia zamierza nawet zastrzec nową nazwę dla swoich urządzeń. Wniosek o jej zastrzeżenie został już złożony w Urzędzie Patentowym — informuje Rzeczpospolita.

Poczta Polska chce mieć Pocztomaty

Poczta Polska złożyła do Urzędu Patentowego wniosek o zastrzeżenie nazwy Pocztomat. W ten sposób spółka skarbu państwa chce nazywać swoje automaty paczkowe, które mają być konkurencją dla Paczkomatów. To już kolejna próba, bowiem poprzednia spaliła na panewce.

Poczta już kilka lat temu próbowała zastrzec nazwę Pocztomat, ale wtedy sprzeciw złożyła firma InPost. Właścicielom Paczkomatów nie podobało się, że propozycja spółki skarbu państwa jest zbyt zbliżona do ich zastrzeżonej nazwy. Urząd Patentowy przychylił się do tego wniosku i nie pozwolił na zastrzeżenie Pocztomatów.

Ujawniony znak słowno-graficzny „pocztomat” nie uzyskał jeszcze ochrony. Nastąpi to dopiero w przypadku, gdy ekspert nie stwierdzi przeszkód do udzielenia prawa ochronnego i gdy, po ewentualnym opublikowaniu znaku w Biuletynie Urzędu Patentowego, nie wpłynie żaden sprzeciw wobec tego zgłoszenia.

- mówi Monika Chrobak, rzeczniczka Urzędu Patentowego.

Trudno oczekiwać, aby InPost ponownie nie złożył sprzeciwu. Czas na to upływa 25 czerwca. Do tej pory Poczta Polska nazywała swoje urządzenia Pocztex Automat.

Zobacz: Paczkomaty z nowością. Chyba każdy na to czekał
Zobacz: InPost podnosi ceny. Nowe stawki od marca

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Źródło tekstu: Rzeczpospolita