DAJ CYNK

mBank będzie uczyć Polaków. "Nie radzą sobie najlepiej"

Anna Kopeć

Aplikacje

mBank oszczędzanie

mBank chce poprawić zdrowie finansowe swoich klientów i podnieść ich świadomość odnośnie oszczędzania. Dzięki temu unikną oni pętli długów i zapewnią sobie lepszą emeryturę. 

mBank niczym dobry ojciec

mBank wyciąga pomocną dłoń do Polaków, którzy mają problem z odpowiednim zarządzaniem budżetem domowym i wpadają łatwo w spiralę zadłużenia. Instytucja podpisała właśnie deklarację, która jest ściśle związana ze zdrowiem finansowym klientów banku. Cel to zwiększenie ich dobrostanu oraz dostarczanie pomocnych informacji apropos tworzenia poduszki finansowej. 

Nie radzimy sobie z zarządzaniem budżetem domowym

Statystyki nie kłamią. W kwestii zarządzania budżetem domowym i tworzeniu poduszki finansowej Polacy nie radzą sobie najlepiej. Statystyki są katastrofalne. Polacy zbyt często ulegają pokusom finansowym oraz wpadają w zadłużenia. Ogólnie, ich świadomość co do budowania poduszki finansowej jest słaba. Jednocześnie, bardzo się obawiają utraty pracy i popadnięcia w długi. mBank postawił sobie ambitny cel - na oficjalnej stronie informuje klientów o zamiarze niesienia pomocy w tych palących kwestiach.

W jaki sposób mBank pomoże klientom?

Będzie edukował. Wszystko znajdziemy w aplikacji mBanku i na stronie serwisu transakcyjnego. Znajdziemy tam Menedżera Finansowego.

Mamy taką możliwość, jeśli zwiększymy liczbę użytkowników odpowiednich funkcjonalności w serwisach mobilnych i internetowych. Dostarczamy przejrzyste informacje o wpływach i wydatkach, więc regularne korzystanie z Menedżera Finansów znacznie ułatwia zarządzanie budżetem. Planujemy go rozwijać i docelowo umożliwić klientom zarządzanie całymi finansami w jednym miejscu. 

- czytamy na stronie mBanku.

Bank obiecuje doskonalić funkcje Menedżera Finansów, wzbogacać go o takie rozwiązania, które pomogą zadbać o poduszkę finansową i będą lepiej motywować do oszczędzania na przyszłą emeryturę. 

Menedżer Finansów poprawi twoje finanse

Jeśli klient będzie aktywnie korzystał z Menedżera Finansów to stanie się po niedługim czasie odporny finansowo. mBank szacuje, że wkrótce odpornych finansowo będzie 50% klientów. Oznacza to, że będą oni w stanie zadbać o poduszkę finansową i nie będą zagrożeni popadnięciem w długi. Z Menedżera Finansów korzysta już 1,5 miliona klientów. Osoby, które z niego korzystają częściej oszczędzają oraz inwestują. Rzadko kiedy mają też problemy ze spłatami zobowiązań. 

Projekt Menedżera Finansów jest częścią Inicjatywy Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska. Ma edukować Europejczyków i poprawiać jakość ich życia. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock.com

Źródło tekstu: mBank, bezprawnik.pl