DAJ CYNK

Test telefonu Sony Ericsson P900

Dodane przez: Witold Tomaszewski

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 27188

Telefony SonyEricsson dość bogato wyposażone, znajdują wielu zwolenników wśród wymagających użytkowników. Choć konkurencja stara się nadrabiać zaległości, to P900 cieszy się ogromną popularnością.

Telefony SonyEricsson dość bogato wyposażone, znajdują wielu zwolenników wśród wymagających użytkowników. Mimo, że producent nie zapomina o innych segmentach rynku, to wśród terminali „wysokomultimedialnych” był praktycznie bezkonkurencyjny ze swoim modelem P800. Choć konkurencja stara się nadrabiać zaległości, to także P900 cieszy się ogromną popularnością. O jego zaletach i wadach można przeczytać w poniższym artykule.W pudełku znajduje się:
aparat,
bateria,
ładowarka,
pokrowiec,
stereofoniczne słuchawki,
karta Memory Stick Duo 32MB oraz adapter Memory Stick,
kabel USB wraz z podstawką do połączenia telefonu z komputerem,
pasek do telefonu na rękę,
zapasowy rysik,
śrubokręcik i zaślepka po klapce,
szmatka do czyszczenia wyświetlacza,
płyty CD z oprogramowaniem,
gwarancja i instrukcja obsługi.
Chyba nie można zażyczyć sobie niczego więcej. Jest to zdecydowanie najbogatszy zestaw dostępny na rynku. Praktycznie identyczny z tym z P800, choć tam były aż 4 zapasowe rysiki i tylko 16MB Memory Stick, a nie było szmatki i śrubokręcika.Już pierwsze spojrzenie pozwala zauważyć różnice w wyglądzie pomiędzy P800 a P900. Pomimo zastosowania podobnych materiałów, telefon prezentuje się o wiele lepiej od swojego poprzednika. Poprawiony design oraz odpowiednie dobranie kolorów sprawiają wrażenie, że jest on wykonany z aluminium. Telefon bardzo zyskał na wyglądzie, po prostu chce się go mieć.
Wymiary także lekko się zmieniły – na korzyść oczywiście. 115 x 57 x 24 milimetrów. To po 2 milimetry na każdej długości mniej niż P800, co da się odczuć. Waga wynosi 157 gram, natomiast po odłączeniu klapki spada do 145 gram.Układ przycisków po bokach telefonu w stosunku do poprzednika został zachowany. I tak z lewej strony umieszczono pokrętło funkcyjne jog-dial, którego działanie usprawniono w porównaniu do rozwiązania w P800 i bardziej zintegrowano z aplikacjami, przez co współpraca z nimi dla wprawnego użytkownika często nie wymaga użycia rysika. Poniżej pokrętła umieszczono przycisk on/off przylegający do portu IrDA. Natomiast po prawej stronie znajdują się: przycisk uruchamiający aparat cyfrowy, będący za razem spustem „migawki” oraz przycisk uruchamiający przeglądarkę internetową. Poniżej przycisków umieszczone zostało złącze kart Memory Stick Duo.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu