DAJ CYNK

Nokia 6260 wprowadzona na polski rynek - oficjalnie

Dodane przez: Marcin Kozłowski

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 59331

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w warszawskim hotelu "Le Regina", firma Nokia zaprezentowała zaawansowany telefon Nokia 6260 z obrotowym wyświetlaczem i składaną obudową.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w warszawskim hotelu "Le Regina", firma Nokia zaprezentowała zaawansowany telefon z obrotowym wyświetlaczem i składaną obudową. Telefon Nokia 6260 to narzędzie biznesowe, które oferuje najnowocześniejsze rozwiązania i aplikacje w zakresie komunikacji bezprzewodowej, m.in. funkcję push to talk ("naciśnij i rozmawiaj"), pocztę elektroniczną, przeglądarkę dokumentów i prezentacji, łączność Bluetooth i cyfrowy aparat fotograficzny o rozdzielczości VGA, a wszystko to w nowatorskiej, składanej obudowie. Trójzakresowy telefon zaawansowany Nokia 6260 powstał w oparciu o platformę Series 60 i system operacyjny Symbian. Na rynku polskim telefon trafi do sprzedaży w październiku br. a jego szacunkowa cena detaliczna bez uwzględnienia rabatów i promocji będzie wynosiła od 400 EUR.

Zaawansowany telefon Nokia 6260 jest bardzo elastyczny — zarówno pod względem funkcjonalności, jak i budowy. Otwiera się go, aby porozmawiać, składa z ekranem skierowanym na zewnątrz, by skorzystać z internetu lub aplikacji, obraca się wyświetlacz, aby włączyć aparat fotograficzny, lub zamyka telefon na płasko, żeby zmieścić go w aktówce. Model Nokia 6260 to niezastąpione w codziennej pracy narzędzie, które umożliwia szybkie skonsultowanie się ze współpracownikiem, a nawet całą grupą osób — wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by skorzystać z funkcji Push to Talk. Usługa kontaktów z informacją o obecności w sieci pozwala użytkownikowi na automatyczne powiadamianie o swojej nieobecności osób, z którymi kontaktuje się prywatnie i zawodowo, co może zaoszczędzić czas obu stronom. Do stałej dyspozycji jest też poczta elektroniczna, a przeglądarka prezentacji i dokumentów umożliwia wyświetlanie kompatybilnych załączników bezpośrednio na ekranie telefonu. Mechanizm synchronizacji danych pozwala na lokalne lub zdalne aktualizowanie kalendarza, kontaktów i list spraw.

Mobilne przeglądarki XHTML i HTML umożliwiają przeglądanie stron internetowych, zapewniając przy tym szybki dostęp do menu, aplikacji oraz funkcji telefonu. W modelu Nokia 6260 zastosowano wymienne karty pamięci MMC, na których można zapisywać załączniki do wiadomości e-mail, zdjęcia, pliki wideo i dokumenty tekstowe.-

Do zaawansowanego telefonu Nokia 6260 można również podłączyć klawiaturę bezprzewodową Nokia Wireless Keyboard — kolejne urządzenie, które zaprezentowano na konferencji Nokia Connection. Dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth klawiatura bezprzewodowa znacznie przyspiesza i ułatwia organizowanie danych osobistych i wprowadzanie informacji. Podobnie jak telefon Nokia 6260, klawiatura Nokia Wireless Keyboard ma składaną obudowę, co ułatwia przechowywanie i użytkowanie.

Zdjęcia z konferencji i komentarz:
Pokazane próbki telefonu, nie były jeszcze wersja finalną. Po kilku minutach obsługi telefonu, nie za wiele można powiedzieć. Pomysł z obracanym panelem jest bardzo dobry. Umieszczone pod wyświetlaczem klawisze, powinny wystarczyć do obsługi w trybie złożonym. Niestety same klawisze nie pracują za dobrze i jest to element, który powinien być poprawiony.
Pokazana klawiatura to ciekawe akcesorium. Przy współpracy z terminalem będzie wykorzystywana specjalna aplikacja, którą trzeba będzie wgrać wcześniej do telefonu.











Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu