DAJ CYNK

Test telefonu Nokia N8

06.11.2010

Dodane przez: <a href="mailto:lech.okon@gmail.com">Lech Okoń (LuiN)</a>

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 258251

Czytając specyfikacje Nokii N80 zadawałem sobie pytanie - czy telefon zastąpi wkrótce inne urządzenia takie jak aparaty cyfrowe albo odtwarzacze mp3? Fiński producent przeprowadził odpowiednie badania i przedstawił je opinii publicznej, o czym pisaliśmy na naszych łamach. Wygląda na to, że w telefonie komórkowym od pewnego czasu coraz częściej widzimy coś więcej niż tylko urządzenie przekazujące głos i komunikaty tekstowe. Producenci od kilku lat podsycają te uczucia wyposażając swoje kolejne produkty w co raz to nowe funkcjonalności.

Czytając specyfikacje Nokii N80 zadawałem sobie pytanie - czy telefon zastąpi wkrótce inne urządzenia takie jak aparaty cyfrowe albo odtwarzacze mp3? Fiński producent przeprowadził odpowiednie badania i przedstawił je opinii publicznej, o czym pisaliśmy na naszych łamach. Wygląda na to, że w telefonie komórkowym od pewnego czasu coraz częściej widzimy coś więcej niż tylko urządzenie przekazujące głos i komunikaty tekstowe. Producenci od kilku lat podsycają te uczucia wyposażając swoje kolejne produkty w co raz to nowe funkcjonalności.

Od pierwszych wbudowanych w telefon aparatów fotograficznych o rozdzielczości połowy VGA minęło sporo czasu, obecnie są to kliku megapikselowe aparaty . Zdjęcia z telefonów można wywoływać tak samo jak z aparatów cyfrowych. Wiadomo, że wbudowane urządzenia w telefon nie będą miały szybko albo w ogóle takiej optyki jak tradycyjne aparaty, jednak pewna bariera została przekroczona. Nie byłoby właściwego efektu gdyby nie wyświetlacze - od monochromatycznego do takiego, który pokazuje 16 milionów kolorów. To tylko jeden przykład na to jak w ciągu kilku lat została przekroczona pewna granica. I oto redakcja przeprowadziła test może nie tyle telefonu, ale urządzenia, dzięki któremu pozostaniemy w zasięgu Internetu dzięki wbudowanemu WLAN-owi. A gdy znajdziemy się poza zasięgiem tej technologii możemy korzystać z UMTS-u, który daje nam możliwość przeglądania stron www ponad dwa razy szybciej niż można to robić w najwolniejszej opcji Neostrady. Zapraszam do lektury testu Nokii N80.



W pudełku znajduje się:
telefon,
bateria,
ładowarka z przejściówką,
rzemyk,
karta pamięci miniSD 128 MB,
zestaw słuchawkowy HS-23,
przejściówka audio AD-15,
kabel USB,
płyta CD z oprogramowaniem,
instrukcja obsługi.

Nic dodać, nic ująć. Zawartość pudełka właściwa dla segmentu, do którego zalicza się N80. Cieszy to, że producent dodał słuchawki HS-23, które wypadają dużo lepiej niż dokładane do niedawna HDS-3. Jednak, na przykład, Sony Ericsson wypada na tym polu bardziej korzystnie, w tym przypadku niebagatelne znaczenie ma pierwszy człon nazwy producenta.



Pierwsze wrażenie – gdzieś już widziałem podobne gabaryty… I to u konkurencji, w pozycji złożonej wymiarami i wagą N80 przypomina konkurenta – Sony Ericssona W900i. To tyle, jeżeli chodzi o podobieństwa tych dwóch modeli. Fiński producent zastosował w N80 obudowę typu slider; dwie części obudowy są rozsuwane. By móc korzystać z klawiatury alfanumerycznej, należy przesunąć tylną obudowę w dół. Obudowy stawiają lekki opór przy rozsuwaniu. U konkurencji, na przykład w Samsungu SGH-D600 system ten działa nieco sprawniej.

Komentarze
Zaloguj się
152. lotus79
0

2012-02-07 18:59:12

Dzisiaj jest już dostępna nokia belle!!!

Odpowiedz

151. lotus79
0

2011-11-04 17:29:05

Mylisz się max do końca roku

Odpowiedz

150. ~Graham Neumann
0

2011-11-02 22:19:04

Juz jest 2 listopada. Belle bedzie za pol roku.

Odpowiedz

149. lotus79
0

2011-10-08 10:46:03

Na 26 października 2011 jest zapowiadana aktualizacja oprogramowania. N8 dostanie nowego Symbiana Belle

Odpowiedz

148. lotus79
0

2011-08-31 10:01:14

Na http://betalabs.nokia.com jest oficjalna łatka nokii do kom. N8 zmieniająca interfejs aparatu, dodatkowo liczba klatek wideo zwiększa się z 25 do 30, oraz dostępny jest ciągły autofocus

Odpowiedz

147. lotus79
0

2011-08-01 14:55:43

146. Posiada :) Od wersji oprogramowania PR1.2 014.002

Odpowiedz

146. ~
0

2011-07-28 15:28:51

czy ta nokia posiada &quot;buźki&quot;?

Odpowiedz

145. ~adr
0

2011-07-12 13:08:48

zarąbiste macie tu recenzje. Bravo!

Odpowiedz

144. fester78
0

2011-07-05 13:22:52

Każdy szuka urządzenia pod swoqje wymagania i porównania różnych marek nie mają większego sensu. Potrzebuję czegoś: - z przyzwoitym wyświetlaczem i wi-fi do sprawdzenia poczty bez kompa. - możliwości sprawdzenia informacji w necie jeśli jestem poza swoim miastem - czasem nawigacji GPS - z prostym i intuicyjnym systemem pozwalającym mi zainstalować kilka aplikacji (gry mnie nie interesują - od tego mam PC) Myślę, że N8-ka spełni te oczekiwania. Jedyne czym się trochę martwię to bateria, ale i to jest do przełknięcia

Odpowiedz

143. fester78
0

2011-07-05 13:16:33

ZAZNACZAM, ŻE NIE MIAŁEM JEJ W RĘKACH&lt; A ZASTANAWIAM SIĘ NAD JEJ KUPNEM. Moje zdanie dotyczące powyższej dyskusji i N8-ki: - Aparat - w telefonie może dla mnie nie istnieć - Odtwarzanie filmów - od tego mam 46'''' telewizor - System - Symbian - nie najlepszy, ale i nie najgorszy. WM 6 i WM 6,5 - system zbyt skomplikowany i zbyt przeładowany do telefonu. iOS - brak aplikacji, których poszukuję oraz jednowątkowość. Android - syf w menu, a jak się zainstaluje trochę aplikacji, powstaje totalny bur-del. Poza tym android jest systemem otwartym co stanowi bardzo łakomy kąsek dla hakerów.

Odpowiedz

142. lotus79
0

2011-06-09 15:52:09

Jest nowa wersja sklepu OVI (2.08.042) Dodano długo oczekiwaną funkcję aktualizacji aplikacji wcześniej ściągniętych ze sklepu (jeśli są dostępne)

Odpowiedz

141. lotus79
0

2011-06-02 18:43:34

http://www.telepolis.pl/aplikacje.php?id=300 Nokia wydała aplikację play to do obsługi standardu DLNA, która znacząco rozszerza możliwości telefonu

Odpowiedz

140. lotus79
0

2011-05-16 09:16:31

Polecam pobranie i zainstalowanie widget-u Favourite Apps z OVI store (dostępny za darmo). Dzięki niemu możemy wyświetlać dodatkowe skróty do aplikacji bezpośrednio z pulpitu. Podaję linka żebyście mogli zobaczyć jak to działa: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=IIF1C fbFzLY

Odpowiedz

139. ~mmm
0

2011-05-02 20:49:18

czy jest dostępna w orange??? konsultant powiedział, że nie, a na www są... co to ma znaczyć????

Odpowiedz

138. ~
0

2011-04-03 19:04:52

Piszę z c7. Na beznadziejną klawiaturę poziomą używam swype, są paczki beta z językiem pol. Działa genialnie. Do wyszukiwania kontaktów lepiej używać menu połącz niż książki. Do reszty nie mam zastrzeżeń, może tylko ten nieszczęsny znak zapytania. Oczywiście są niektóre rzeczy denerwujące, ale symbian^3 to nie jest już to samo badziewie jak w 5800. Opera ma multitouch, działa szczypanie, a brak flasha to dla mnie zaleta, przynajmniej nie ma głupich reklam. Mam nadzieję, że nokia nie porzuci symbiana całkowicie. W tej chwili naprawdę da się tego używać całkiem znośnie.

Odpowiedz