DAJ CYNK

Sonos Arc - solidny soundbar, który zastąpi głośniki telewizora

Dodane przez: HTur

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 36200

Ubogo w złączach, bogato w estetyce

Sonos Arc dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej oraz białej. To wyłącznie różnica w barwie, ponieważ parametry są w każdej wersji takie same. Soundbar ma kształt spłaszczonego walca, przez którego przednią powierzchnię przebiega „siteczko”, kończące się za połową górnej części, gdzie umieszczono dotykowe klawisze sterowania. Jedynym ozdobnikiem jest logo producenta, umieszczone na samym środku części frontowej. Całość wykonana została z gładkiego, przyjemnego w dotyku tworzywa sztucznego z matowym wykończeniem.

To, czego na co dzień nie będzie się oglądać, to tył urządzenia. Tam znajduje się wentylacja oraz porty – i tu jest bardzo skromnie, gdyż znajdziemy tylko gniazdo zasilania, gniazdo HDMI ARC oraz port Ethernet 10/100 Mbps. To ostatnie powinno być używane, gdy belka ma problem z połączeniem Wi-Fi. Producent zaleca w takiej sytuacji połączyć soundbar bezpośrednio z routerem. Ciekawostką jest dołączony adapter z HDMI do audio TOSLINK SPDIF - pozwala on podpiąć soundbar do urządzeń z gniazdami optycznymi, tj. konsola czy telewizor. W na znajduje się również port podczerwieni. Jest to o tyle ważne, że w zestawie nie ma osobnego pilota dla urządzenia. Możemy jednak sparować „grajbelkę” z pilotem od telewizora i wygodnie sterować nią zdalnie.

Arc wykonano tak, aby belka zarówno stabilnie stała, jak i można było ją powiesić na ścianie. Pod względem estetyki świetnie będzie komponować się zwłaszcza z nowoczesnym i minimalistycznym wystrojem wnętrz.

Co kryje się w tej długiej belce, która spocznie przed domowym telewizorem? Pod obudową umieszczono jedenaście wysokowydajnych głośników - po jednym na każdym jej krańcu, dwa w górnej części, a reszta rozmieszczona w poziomie, pogrupowana 2 - 3 - 2. Jak pokazuje to powyższa, przygotowana przez Sonosa grafika poglądowa, głośniki kierowane są na boki i sufit, a jeden został umieszczony centralnie. Ma to dać nam przestrzenność dźwięku, a głośniczek centralny – wpłynąć na poprawę dialogów.

Na koniec dodam jeszcze, że belka waży 6,5 kg – sporo, jak na sprzęt o tak subtelnym wyglądzie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu