DAJ CYNK

Nokia 9 to fotograficzna tragedia w przyjemnym smartfonie

Dodane przez: orson_dzi Arkadiusz Dziermański

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 60139

Ekran jasnym punktem smartfonu

Nokia 9 test recenzja

I to dosłownie, bo wyświetlacz Nokii 9 jest naprawdę jasny, ale też dzięki temu czytelny w praktycznie każdych warunkach. Nawet w silnym słońcu. Niektóre testy laboratoryjne tego modelu mówią o maksymalnym poziomie jasności przekraczającym 720 nitów, a to bardzo dobry wynik. Nokia 9 pod tym względem zawstydza wiele obecnych na rynku flagowców.

Do tego dostajemy bardzo żywe, mocno nasycone i kontrastowe kolory. To oczywiście zasługa ekranu OLED, który dokłada do tego perfekcyjną czerń. Kolory nie są przy tym przesadnie przesycone, jak swego czasu w pierwszych panelach Super AMOLED Samsunga.

W połączeniu z wysoką rozdzielczością obrazu, wyświetlacz to jeden ze zdecydowanie najmocniejszych punktów Nokii 9.

Jest tu jednak jeden minus. Pomimo zastosowania ekranu OLED nie mamy dostępu do czegoś na kształt stale aktywnej funkcji Always-On. Powiadomienia są widoczne na ekranie tylko wtedy, kiedy poruszymy obudową lub weźmiemy smartfon do ręki. Jak swego czasu w Lumiach z Windowsem.

Czysty Android bez fajerwerków

Nokia 9 test recenzja

Ze względu na przynależność do programu Android One, system Nokii 9 nie mógł zostać przykryty żadnymi dodatkowymi nakładkami. Dostajemy więc czystego, podstawowego Androida. Jedyne co możemy zmienić w kwestii wizualnej to wybrać motyw – ciemny lub jasny oraz kształt ikon. Mała rzecz, ale to ciekawe urozmaicenie.

Nokia 9 test recenzja

Android One to ogromna zaleta, bo dzięki przynależności do programu posiadacze smartfonu mogą liczyć na długie wsparcie oraz częste i szybkie aktualizacje systemu.
Interfejs jest taki sam jak w smartfonach Google Pixel. Nie ma tutaj klasycznego dostępu do Menu. Po rozwinięciu dolnej belki widzimy listę otwartych aplikacji oraz ostatnio używane programy. Aby dostać się do pełnej listy aplikacji należy przesunąć ekran w górę jeszcze raz.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu