DAJ CYNK

LG E610 (Optimus) Swift L5

Dodane przez: Michał Gruszka

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 84025

LG (E610) Swift L5 to telefon budżetowy średniej klasy, który co prawda w pierwszej chwili może zainteresować parametrami, ale w praktyce niektórych użytkowników rozczaruje. Mowa tu o tych najbardziej wymagających, wykorzystujących wszystkie, albo chociaż większość smartfonowych funkcji, których w testowanym modelu nie brakuje.

Tym razem w mojej ręce wpadł LG L5 z nowej linii L-series, mającej nieco ustabilizować mocno rozhuśtaną fantazyjność oferty koreańskiego koncernu. W końcu musiał przyjść czas "normalności" po bardzo odważnych i nie do końca przemyślanych projektach telefonu z ekranem i aparatem 3D czy telefonach napompowanych niewykorzystywanymi rdzeniami.

LG (E610) Swift L5 to telefon budżetowy średniej klasy, który co prawda w pierwszej chwili może zainteresować parametrami, ale w praktyce niektórych użytkowników rozczaruje. Mowa tu o tych najbardziej wymagających, wykorzystujących wszystkie, albo chociaż większość smartfonowych funkcji, których w testowanym modelu nie brakuje. Nóż w kieszeni się otwiera na myśl, że wystarczyłoby trochę więcej chęci by tego modelu nie popsuć, bo potencjał ma on wielki.

W zestawie sprzedażowym znajdziemy: telefon, baterię, słuchawki, kabel USB, ładowarkę z USB oraz skróconą instrukcję. Ja niestety dostał zestaw mocno okrojony - telefon, przewód i ładowarka USB - w nieoryginalnym opakowaniu. Telefon w pierwszym kontakcie wydaje się bardzo przyjemny i co by nie mówić dość "high-endowy". W oczy rzuca się jego surowa prostokątna bryła, duży czterocalowy ekran i minimalistyczny design.

Budowa

Obudowa w całości wykonana została z plastiku. Jego jakość jest bardzo dobra. To twardy materiał, który w połączeniu z ciekawą fakturą tylnej pokrywy sprawia, że telefon prezentuje się doskonale, a charakteru dodają mu chromowane wstawki. Oczywiście nie ma co się łudzić, że nie ulegną one wytarciu wraz z eksploatacją. Sprawdziłem - pod dosyć cienką chromowaną warstwą lakieru mamy czarny plastik. Całość frontowego panelu okrywa nam szyba chroniąca wyświetlacz. I to wcale nie mały wyświetlacz, bo o przekątnej aż 4 cali. Ciekawym jest, że tak duży ekran udało się uzyskać przy dość niewielkiej wysokości telefonu. Jego wymiary to 118,30 x 66,50 x 9,88 mm. Jak widać po cyferkach telefon jest szeroki, jednak z racji tego, że jest cienki wygodnie trzyma się go w ręce.

Jedyne dostępne mechaniczne przyciski służą nam do powrotu do głównego menu, regulacji poziomu głośności oraz uruchamiania i przełączania telefonu w tryb uśpienia. Ten surowy projekt naprawdę może się podobać.Po obu stronach mechanicznego klawisza powrotu znajdziemy dwa dotykowe sensory - po lewej do cofania o jedną pozycję, a po prawej do wywoływania menu kontekstowego. Klawisz zmiany poziomu głośności ma swoje miejsce na lewej krawędzi. Przycisk uruchamiania jest na górnej krawędzi. Tutaj również zdecydowano się zamontować złącze słuchawkowe w standardzie JACK 3,5 mm. Dzięki temu możemy korzystać z dowolnych słuchawek przewodowych z wtykiem w tym standardzie. Prawa krawędź jest w całości gładka. Podstawę sprzętu producent wyposażył w gniazdo microUSB oraz mikrofon rozmów.

Tylna pokrywa to miejsce pod którym znajdziemy aparat fotograficzny oraz widoczny kanał głośnika multimedialnego. W centrum klapki umieszczono logo producenta oraz technologii NFC, którą telefon wspiera. Pokrywę zdejmuje się łatwo. W środku znajdziemy wyjmowany akumulator, gniazdo standardowej karty SIM oraz slot karty pamięci. W zestawie producent zapewnił nam kartę z pamięcią 2 gigabajtów.Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu