DAJ CYNK

Fotopojedynek: Samsung Galaxy Note10 vs Samsung Galaxy S9+

Dodane przez: Marian Szutiak (msnet)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 27474

Sierpień to miesiąc, w którym Samsung zwykł prezentować i wypuszczać na rynek swoje flagowe telefony z rysikiem. W tym roku dostaliśmy nie jeden model z serii Galaxy Note, lecz dwa. Mniejszy z nich, który jest dostępny na rynku jako Samsung Galaxy Note10, trafił do naszych testów. Zanim jednak podzielę się z Czytelnikami TELEPOLIS.PL moimi wrażeniami z codziennego użytkowania tego smartfonu, zapraszam do zapoznania się z krótkim fotopojedynkiem, z Galaxy Note10 w roli głównej. Przeciwnikiem jest używany przeze mnie na co dzień Samsung Galaxy S9+, z zainstalowaną najnowszą wersją oprogramowania.

Zdjęcia do pojedynku zostały wykonane w kilku miejscach zlokalizowanych na terenie Szczecina, w jedno słoneczne przedpołudnie oraz jeden późny wieczór. Poszczególne ujęcia były wykonywane w takich samych warunkach dla obu smartfonów. Podczas robienia zdjęć korzystałem z trybu automatycznego, z włączonymi funkcjami sztucznej inteligencji (AI). Jedna para zdjęć (nr 6 na trzeciej stronie) została wykonana w trybie nocnym. Wszystkie zdjęcia robiłem z ręki, bez użycia statywu, który pomógłby w osiągnięciu lepszych efektów w przypadku zdjęć nocnych.

Aby łatwiej porównać zdjęcia przy użyciu slidera, wszystkie zostały pomniejszone do rozmiaru 900 x 675 pikseli. "Zbliżenia" powstały poprzez wycięcie fragmentów w rozmiarze 900 x 675 pikseli z oryginalnych zdjęć. Przednie aparaty w Galaxy Note 10 i Galaxy S9+ mają inną rozdzielczość (10 Mpix vs 8 Mpix), dlatego przed wycięciem fragmentów z nich o zadanych wymiarach, zdjęcia z Note10 pomniejszyłem do natywnej rozdizelczości przedniego aparatu w S9+.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung Galaxy Note10 w katalogu TELEPOLIS.PL
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung Galaxy S9+ w katalogu TELEPOLIS.PL

Kilka słów o sprzęcie

Oba smartfony wyposażone są w główne aparaty fotograficzne o rozdzielczości 12 Mpix. Oba korzystają też z identycznych obiektywów, oferujących zmienną przysłonę (f/1.5 i f/2.4). Oba telefony mają także 12-megapikselowe aparaty z teleobiektywem dającym efekt zoomu optycznego 2x. W Galaxy Note10 obiektyw jest nieco jaśniejszy niż w Galaxy S9+ (f/2.1 vs f/2.4). Najnowszy flagowiec Samsunga dostał też, podobnie jak modele z serii Galaxy S10, aparat ultraszerokokątny. Nie stanowi on jednak wyposażenia wziętego do fotopojedynku Galaxy S9+, dlatego na potrzeby tej publikacji został pominięty.

Fotopojedynek uzupełniłem parą filmów nakręconych głównymi aparatami fotograficznymi obu porównywanych smartfonów. Użyłem rozdzielczości 4K i szybkości 60 klatek na sekundę.

Zobacz: Testujemy Samsunga Galaxy Note10 i Note10+ [wideo]
Zobacz: Test telefonu Samsung Galaxy S9+

W tym krótkim fotopojedynku nie wskażę zwycięzcy, ale - zgodnie z naszą tradycją dla tego typu publikacji - pozwolę Czytelnikom wskazać, który z porównywanych smartfonów robi lepsze zdjęcia. Na końcu znajdziecie służącą do tego ankietę. Ja ograniczę swój komentarz do minimum, skupiając się na opisie warunków, w których zostały wykonane zdjęcia. Więcej na temat możłiwości fotograficznych Galaxy Note10 napiszę w pełnej recenzji tego modelu, do której przeczytania już teraz zapraszam. Opublikujemy go na TELEPOLIS.PL już we wrześniu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu