DAJ CYNK

Najlepszy z najtańszych SSD. Kingston KC3000 - test

Przemysław Banasiak

Testy sprzętu

Najlepszy z najtańszych SSD. Kingston KC3000 - test
Test syntetyczny – PCMark 10

Benchmarki często są określane jako „puste cyferki”. Prawda jest jednak taka, że o ile część z nich faktycznie nie ma większego sensu, tak na rynku nadal jest kilka sprawdzonych rozwiązań posiadających powtarzalne scenariusze. Jednym z nich jest PCMark 10 z testem „Full Drive Benchmark”. Zapisuje on około 204 GB danych, mierzy prędkości i czasy dostępu oraz co ważne – trwa ponad godzinę, a to pozwala wykryć nośniki mające problemy z wysokimi temperaturami.

Najlepszy z najtańszych SSD. Kingston KC3000 - Test

PCMark 10 udowadnia jednoznacznie, że Kingston KC3000 to nośnik uniwersalny. Sprawdzi się on przy pracy biurowej w ramach pakietu Microsoft Office i operowaniu na wielu arkuszach, ale również standardowym przeglądaniu internetu, wideokonferencjach czy konsumpcji wideo. Aż 3180 punktów to drugi najlepszy wynik w naszym zestawieniu.

Test syntetyczny – 3DMark

Kolejny z wybranych przez nas programów testowych również pochodzi od firmy UL Benchmarks. Mowa o znanym i cenionym 3DMarku z mniej znanym scenariuszem „Storage Benchmark”. Jest on zauważalnie krótszy niż w przypadku PCMark 10 i nastawiony bardziej pod graczy. Mowa o siedmiu różnych testach obejmujących:

  • Ładowanie gry Battlefield V;
  • Ładowanie gry Call of Duty: Black Ops 4
  • Ładowanie gry Overwatch;
  • Kopiowanie folderu z grą Counter Strike: Global Offensive;
  • Nagrywanie materiału wideo z gry (OBS, 1080p, 60 FPS);
  • Instalowanie gry The Outer Worlds;
  • Zapis stanu gry w The Outer Worlds.

Najlepszy z najtańszych SSD. Kingston KC3000 - Test

Bez różnicy czy jesteście zwolennikami grania na komputerze, czy też na konsoli. Kingston KC3000 sprawdzi się w obu przypadkach i zaoferuje świetne wyniki. Według testu 3DMark Storage Benchmark testowany SSD radzi sobie z instalacją i ładowaniem gier, ale również nagrywaniem materiałów wideo.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis/Przemysław Banasiak