DAJ CYNK

Telefon do 800 zł – TOP 5 na sierpień 2023

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Rankingi

Telefon do 800 zł – TOP 5 na sierpień 2023


Jaki jest najlepszy telefon do 800 zł? Który model warto kupić? Wybieramy 5 najlepszych smartfonów na sierpień 2023.

Wychodzę z założenia, że smartfon nie jest sprzętem, na którym warto oszczędzać za bardzo. Jest pewien próg cenowy, poniżej którego każda złotówka w kieszeni oznacza kolejne coraz bardziej dotkliwe kompromisy. Innymi słowy, jeśli chcecie komfortowo korzystać z telefonu 1,5 roku lub dłużej, warto przygotować na ten cel co najmniej 1000 zł.

Ale są w życiu sytuacje, kiedy nawet taka kwota wydaje się zbyt wygórowana. Być może szukacie telefonu dla dziecka, którego nie będzie żal w razie „przykrego wypadku”. A może potrzebujecie zapasowego telefonu na czas wyjazdu za granicę. Powodów, by sięgnąć po tańszy telefon może być dużo i nie widzę sensu za bardzo tego tematu drążyć. Zamiast tego skupmy się na ważniejszym pytaniu: jaki model wybrać, żeby zapłacić jak najmniej i przy okazji oszczędzić sobie bólu głowy?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka oczywista, ale od czego macie nas i nasz przegląd najlepszych telefonów do 800 zł?

Jak wybieraliśmy?

Na kolejnych stronach poradnika znajdziecie pięć najlepszych naszym zdaniem telefonów, które kupicie w cenie do 800 zł. Nie powiedziałbym może, że którekolwiek z tych urządzeń rekomendujemy, ale każde z nich powinno się sprawdzić w przypadku najbardziej podstawowych zastosowań. Z tego grona wybraliśmy jeden telefon, który zasługuje na szczególne wyróżnienie. Otrzymał on tytuł „Wybór Redakcji”.

Wybierając modele do zestawienia szukaliśmy urządzeń, które spełniałyby kilka podstawowych kryteriów. Przede wszystkim taki telefon musi być wystarczająco wydajny, by zapewnić komfortową pracę z podstawowymi aplikacjami, takimi jak komunikatory czy przeglądarki internetowe. Wbrew pozorom nawet w 2023 roku wcale nie jest to takie oczywiste, szczególnie w segmencie do 800 zł.

Staraliśmy się także wybierać telefony stosunkowo nowe, które pracują na aktualnej wersji oprogramowania i/lub mogą liczyć w najbliższym czasie na jakiekolwiek aktualizacje oraz zwracaliśmy uwagę, by były to urządzenia znanych marek. W jednym i drugim przypadku chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo.

Jako punkt odniesienia braliśmy ceny w dużych, znanych sklepach, w których nie musimy się martwić o potencjalne zawirowania w związku z realizacją zamówienia czy późniejszą reklamacją.

Zobacz: Telefon do 1000 zł – TOP 5 na lipiec 2023
Zobacz: Telefon do 1000 zł – TOP 5 na lipiec 2023

Telefony uszeregowane zostały alfabetycznie. Wyjątek stanowi „Wybór Redakcji”, który znajdziecie na ostatniej stronie. Tradycyjnie zachęcamy do głosowania na najlepszy Waszym zdaniem model oraz dzielenie się własnymi propozycjami w komentarzach.

Ankieta
6%
24%
23%
5%
42%

Wszystkich głosujących: 652

Źródło ankiety: Telefon do 800 zł – TOP 5 na sierpień 2023

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, mat. promocyjne

Źródło tekstu: własne