DAJ CYNK

Telefon do 1500 zł - jaki smartfon wybrać? 10 modeli na jesień 2020

Marian Szutiak (msnet)

Rankingi


Mamy już jesień, czas więc na nasze zestawienie najlepszych telefonów, które można kupić w polskich sklepach. Tym razem przyjrzeliśmy się smartfonom kosztującym do 1500 zł, czyli ze średniej półki cenowej.

Pandemia Covid-19 wciąż trwa, więc musieliśmy się przyzwyczaić do normalnego życia obok niej. W ten sposób dotrwaliśmy do jesieni, a niektórzy zaczęli myśleć o zakupie nowego smartfonu. Jedni taki zakup przekładali z powodu pandemii, u innych ten "problem" pojawił się dopiero teraz. Na rynek ciągle wpadają nowe urządzenia, więc wybór jest duży.

Za 1500 zł kupimy dobrze wyposażony smartfon

W tym zestawieniu skupiliśmy się na środkowej półce cenowej, a jako górną granicę przyjęliśmy 1500 zł. Za taką kwotę można kupić wydajne smartfony, z wystarczającą pojemnością pamięci RAM oraz przestrzeni na dane, a także z niezłymi możliwościami fotograficznymi. Dla dużej części użytkowników taki sprzęt jest w zupełności wystarczający.

Telefony do 1500 zł - skąd wzięliśmy ceny?

Jak to zwykle bywa w naszych rankingach, na ogół pod uwagę bierzemy ceny w dużych, znanych sieciach handlowych, gdzie nie powinny nas czekać żadne niespodzianki związane z realizacją zamówienia oraz późniejszą reklamacją. Czasem też patrzymy na oferty mniejszych sklepów, które z takiego czy innego powodu zdobyły nasze zaufanie.

Górnego pułapu cenowego nie traktujemy też jako granicy nie do przebycia - jeśli znajdziemy ciekawy smartfon z ceną przekraczającą nasz limit o kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych, to też go weźmiemy pod uwagę. Szczególnie jeśli spodziewamy się spadku ceny w niedalekiej przyszłości.

Smartfony na naszej liście ułożyliśmy w kolejności alfabetycznej, a decyzję o tym, który z nich jest najlepszy, zostawiamy naszym Czytelnikom. Swój głos możecie oddać w ankiecie, którą znajdziecie poniżej i na końcu artykułu.

Jednocześnie gorąco zapraszamy też do naszego specjalnego działu na FORUM TELEPOLIS.PL, w którym od kilkunastu lat można porozmawiać na temat wyboru telefonu.

Ankieta
7%
6%
5%
16%
3%
4%
11%
16%
32%

Wszystkich głosujących: 1157

Źródło ankiety: Telefon do 1500 zł - jaki smartfon wybrać? 10 modeli na jesień 2020

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu