DAJ CYNK

Tani internet stacjonarny? Sprawdź nasz ranking

Dodane przez: Pan Wybierak

Kategoria: Rankingi

Interakcje: 38198

Najlepsze oferty internetu - Wrocław

Wrocław jawi się jako swoisty front rywalizacji dużych marek oraz lokalnych graczy, którzy oferują ciekawe promocje na internet stacjonarny. Przyjmując za punkt wyjścia prędkość 300 Mb/s, szczególnie ciekawie wygląda w stolicy Dolnego Śląska oferta UPC. I to mimo, że z prędkością 300 Mb/s ma niewiele wspólnego – operator oferuje bowiem pułap 500 Mb/s. Ważna jest tu jednak cena. Za internet stacjonarny o takich parametrach zapłacisz obecnie 59,99 zł. To niewiele więcej niż kwoty oczekiwane przez pozostałych operatorów we Wrocławiu za tańsze oferty. Ważna jest tu też cena aktywacji w UPC – tylko 1 zł. 

Vectra wycenia internet 300 Mb/s na 54,99 zł, choć tu uwagę zwraca obniżka na pierwsze cztery miesiące do zaledwie 22,49 zł.

Z kolei Orange oczekuje za 300 Mb/s 59,99 zł. Koszty aktywacji u tego operatora to 49,99 zł, ale już w przypadku Vectry - 59,99 zł. Z kolei w UPC – symboliczny 1 zł. W tym kontekście oferta UPC z 500 Mb/s we Wrocławiu – według stanu na październik 2019 r. – wygląda bardzo interesująco. 

Podobnie jak w innych miastach warto sprawdzić, ile kosztuje internet stacjonarny w wersji budżetowej. Uważać trzeba na np. ofertę Netii. Za 43 zł zapewnia internet 150 Mb/s - a więc przy tylko nieco mniejszych kosztach niż konkurencja ogranicza prędkość łącza aż o połowę. 

Jak na tym tle wyglądają lokalni dostawcy internetu we Wrocławiu? Widać tu spore zróżnicowanie ofert i ograniczone pole do rywalizacji z wielkimi markami. Firma Finemedia oferuje internet stacjonarny 100 Mb/s za 49,90 zł przy aktywacji za 1,23 zł. Ta sama prędkość w REDE będzie kosztować już 71 zł. Dodatkowo - to nie pomyłka - koszt aktywacji wyceniony jest na aż 249 zł.

Jeśli priorytetem jest tani internet dla domu czy mieszkania warto sprawdzić Treston. Za 100 Mb/s oczekuje tylko 25 zł i 1 zł za aktywację - ma jednak ograniczony zasięg.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu