DAJ CYNK

Jaki komputer do gier i pracy? Gotowe zestawy na listopad 2022

Przemysław Banasiak

Poradniki


Szukasz komputera do gier? Wydajnej stacji roboczej? A może taniego zestawu do pracy biurowej? Nie ma znaczenia, ile chcesz wydać, z naszymi polecanymi zestawami komputerowymi na listopad 2022 znajdziesz coś dla siebie!

Jak składamy polecane zestawy komputerowe?

Liczy się dla nas przed wszystkim wydajność oraz niezawodność proponowanych podzespołów. Są to komputery skompletowane z myślą zarówno o graniu, jak i typowej pracy. Stawiamy na mocny procesor, kartę graficzną oraz szybkie pamięci RAM. Na dalszym planie, chociaż w żadnym wypadku nie ignorowane, są płyta główna, dysk czy zasilacz. W przypadku nośników danych całkowicie rezygnujemy z dysków talerzowych, oferując już tylko nośniki SSD. Ich ceny są dzisiaj na tyle niskie, że konstrukcje HDD tracą sens w komputerach domowych. Zwłaszcza biorąc pod uwagę komfort pracy.

Nasze propozycje obejmują zarówno procesory Intela, jak i AMD; karty graficzne NVIDIA GeForce, ale również AMD Radeon. Nie staramy się sztucznie promować nowości, zwłaszcza, gdy ich cena nie ma uzasadnienia w wydajności, a więc nie powinna Was dziwić obecność w tańszych zestawach generacji AMD Ryzen 5000. Warto jednak pamiętać, że chwilę temu debiutowały procesory AMD Ryzen 7000, a lada moment pojawią się jednostki Intel Raptor Lake - a więc ceny i dostępność w sklepach mogą się zmieniać jak w kalejdoskopie.

Jaki komputer do gier i pracy? Gotowe zestawy na październik 2022
Również sytuacja na rynku kart graficznych jest skomplikowana.
Co prawda drożejąca energia elektryczna, krach na rynku kryptowalut czy merge dla Etherum sprawiły, że ceny kart graficznych wróciły do normy. Jednak lada moment na rynku pojawią się układy AMD Radeon RX 7000 oraz NVIDIA GeForce RTX 4000. W przypadku tych drugich już teraz wiemy, że ich sugerowane ceny są bardzo wysokie. Tym samym warto sięgać, póki to jeszcze możliwe, po nieco starsze modele oraz obserwować rynek wtórny i egzemplarze używane.

Zobacz: Palit GeForce RTX 4090 GameRock OC - test. Wywaliło mnie z butów

Pamiętajcie też, że składanie komputerów to kwestia mocno indywidualna. Każdy z nas ma swoje preferencje odnośnie producentów czy konkretnych podzespołów. Obecne propozycje przygotowane zostały na podstawie naszej wiedzy i doświadczeń. Jeśli jednak Waszym zdaniem warto coś zmienić, to sugestii chętnie wysłuchamy w komentarzach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis, Shutterstock