DAJ CYNK

Zakaz telefonów w szkołach? Ministra ma swoją wizję

Lech Okoń

Wydarzenia

Zakaz telefonów w szkołach? Ministra ma swoją wizję

Ministerstwo Edukacji Narodowej nie zabroni telefonów w szkołach rozporządzeniem, ale to nie oznacza, że temat ten upada. Plan jest inny.

Nie będzie rozporządzenia dotyczącego zakazu korzystania z telefonów komórkowych w szkołach

Minister Nowacka wskazała na potrzebę przeprowadzenia ogólnopolskiej debaty na temat roli cyfryzacji w szkole oraz korzystania z urządzeń mobilnych w celach edukacyjnych. Podkreśliła również istniejące zagrożenia związane z używaniem telefonów komórkowych przez uczniów, takie jak uzależnienie, niewłaściwe treści czy cyberprzemoc.

Szefowa MEN zauważa, że nauczyciele często skarżą się na to, że telefony komórkowe rozpraszają uwagę uczniów podczas zajęć, a kultura ich używania jest zniekształcona. Jednakże podkreśla, że obecnie decyzje w tej sprawie powinny należeć do poszczególnych placówek edukacyjnych i ich statutów.

Regulacji nie będzie, ale będą wytyczne

Dr Tomasz Gajderowicz z Instytutu Badań Edukacyjnych, który również wziął udział w konferencji, poinformował, że resort edukacji konsultuje się z ekspertami w celu opracowania wytycznych dotyczących korzystania z telefonów w szkołach. Zaznaczono jednak, że nie będą to jeszcze rozporządzenia ani obowiązkowe regulacje.

Oryginalny materiał Radia Zet poświęcony telefonom w szkołach znaleźć można pod tym adresem.

Zobacz: Dzieci nie dostaną laptopów, za to PiS dostanie wyrok

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock - Grand Warszawski

Źródło tekstu: Radio Zet