DAJ CYNK

Podwyższenie norm PEM w Polsce - w przyszłym tygodniu ruszą konsultacje

06.11.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6251

Ważne 3

0

Wieża GSM, podniesienie normy PEM w Polsce

W przyszłym tygodniu ruszą konsultacje nowego rozporządzenia dotyczącego poziomów pola elektromagnetycznego - podaje na Twitterze Witold Tomaszewski (Play). Podwyższenie norm PEM przyczyni się do efektywniejszego wdrażania sieci 5G w Polsce.

6 listopada 2019 roku Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Cyfryzacji planowały rozpoczęcie publicznych konsultacji nowego rozporządzenia w sprawie norm pola elektromagnetycznego (PEM), emitowanego przez nadajniki telefonii komórkowej. Spotkanie z dziennikarzami, na którym redakcja TELEPOLIS.PL także miała być obecna, zostało jednak odwołane, a publikacja projektu rozporządzenia przesunięta w czasie. Jak podaje Witold Tomaszewski na Twitterze, konsultacje mają ruszyć w przyszłym tygodniu.

Zobacz: Miniterstwo Zdrowia pracuje nad zmianą norm PEM
Zobacz: Pseudonauka w Budżecie Obywatelskim 2020 - elektrosmog, szkodliwe PEM i zły Internet

Z naszych informacji wynika, że wyższym normom PEM ma towarzyszyć zmiana sposobu pomiaru ich przestrzegania. Teraz polska norma wynosi 0,1 W/m2 i nie może być przekroczona ani na moment, przez okrągłe 24 godziny na dobę. Nie wiadomo, do jakiego poziomu polskie normy PEM zostaną zwiększone, ale spodziewamy się, że dorównają do poziomu obowiązującego w większości państw Europy. Normy europejskie wynoszą do 2 W/m2 dla częstotliwości w zakresie 10-400 MHz, między 2 a 10 W/m2 dla częstotliwości w zakresie 400-2000 MHz i 10 W/m2 dla częstotliwości w zakresie 2000 MHz - 300 GHz.

Zobacz: Megaustawa już obowiązuje. I wiecie co - nie wprowadziła sieci 5G
Zobacz: Orange uruchamia sieć 5G w Rumunii. Nie, to nie są testy...

Źródło tekstu: Witold Tomaszewski (Twitter), wł

Przewiń w dół do następnego wpisu