DAJ CYNK

Vectra przeprasza za awarię Internetu i podaje jej przyczynę

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 18172

Vectra przeprasza za awarię Internetu

25 lutego 2021 roku nie będzie miło wspominany przez wielu klientów Vectry, którzy przez awarię mieli utrudniony dostęp do Internetu. Problemy ustąpiły, natomiast operator wydał specjalny komunikat w tej sprawie.

Wczoraj, 25 lutego 2021 roku, tuż przed godziną 11:00, na stronie Downdetector.pl zaczęły się pojawiać zgłoszenia od klientów Vectry na temat problemów z dostępem do Internetu. Utrudnione było również korzystanie ze Strefy Klienta i infolinii. Około godziny 17:00 Vectra poinformowała za pośrednictwem Facebooka, że awaria została usunięta.

Vectra awaria zgłoszenia

Vectra w specjalnym komunikacie przeprasza wszystkie osoby dotknięte wczorajszymi problemami za przerwą w dostępie do Internetu i kanałów obsługi. Jak tłumaczy operator, przyczyną awarii było powstałe z niezależnych od niego przyczyn przepięcie, które spowodowało uszkodzenie systemów podtrzymujących zasilanie (UPS).

Wczorajszy incydent miał charakter precedensowy – nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z tego typu sytuacją. 90% awarii obejmujących większe grupy odbiorców usuwamy w czasie krótszym niż 3,5 godziny, tak, aby ich skutki były jak najmniej dotkliwe dla naszych klientów. W taki sam sposób poradziliśmy sobie z wczorajszą, wyjątkowo rozległą awarią, przywracając w stosunkowo krótkim czasie pełną dostępność naszych usług.

Nasze systemy są w odpowiedni sposób zabezpieczone i regularnie audytowane.  W tej chwili, w trosce o najwyższą o jakość naszych usług, eksperci z działu technicznego intensywnie pracują nad dodatkowymi rozwiązaniami, które pomogą nam uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości.

- czytamy w komunikacie

Jednocześnie Vectra poinformowała, że osoby dotknięte wczorajszą awarią mogą liczyć na proporcjonalne zmniejszenie rachunku i nieuwzględnienie usług niedostępnych w dniu awarii.

Zobacz: Vectra: Netflix w prezencie na rok i dekoder Smart 4K we wszystkich pakietach telewizji cyfrowej
Zobacz: Facebook znowu ma awarię. Tym razem dotyka ona użytkowników Messengera

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Vectra, downdetector.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu