DAJ CYNK

UE chce zmusić Apple'a do złącza USB

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4558

Europejska komisarz Margrethe Vestager po nałożeniu 5 miliardów dolarów kary na Google'a zwróciła się w stronę Apple'a. Amerykańska firma ma zrezygnować ze złącza Lightning.Europejska komisarz Margrethe Vestager po nałożeniu 5 miliardów dolarów kary na Google'a zwróciła się w stronę Apple'a. Amerykańska firma ma zrezygnować ze złącza Lightning.

W 2009 roku Unia Europejska rozpoczęła starania na rzecz wspólnego standardu ładowarek. Trzynastu producentów wycofało się ze swoich autorskich pomysłów i przyjęło standard USB. Został już tylko jeden - Apple. Amerykanie próbowali zaproponować kompromis w postaci przejściówek, Unia Europejska uznała jednak, że to zbyt mało.

Komisarz Vestager rozważa zmuszenie Apple'a siłą. Firma z Cupertino będzie prawdopodobnie bronić się do samego końca - obecnie zarabia 4 dolary na każdym produkcie z certyfikatem Apple'a. Komisja Europejska jest jednak w tej sprawie zdeterminowana, celem jest bowiem ochrona konkurencji. Wygląda na to, że jedyne co Apple może zrobić to przeciągać nieuniknione w czasie.

Zobacz: Komisja Europejska chce nałożyć na Google'a 11 miliardów dolarów kary

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu