DAJ CYNK

Tobias Solorz rezygnuje z funkcji prezesa Cyfrowego Polsatu

17.01.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5241

Ważne 1

0

Tobias Solorz będzie prezesem Cyfrowego Polsatu tylko do końca marca. Z dniem 1 kwietnia jego stanowisko obejmie Mirosław Błaszczyk.

Tobias Solorz od 2011 roku był członkiem zarządu Polkomtelu, a od lutego 2014 roku jego prezesem. Całą Grupą Cyfrowy Polsat zarządza od 2015 roku.

Tobias wspierał mój pomysł na inwestycję w Polkomtel, co było początkiem pierwszej w Polsce i być może nawet na świecie firmy, która łączy media i telekomunikację. Była to moja wizja, którą Tobias jako Prezes Zarządu całej Grupy Polsat skutecznie realizował przez ostatnie siedem lat. Otrzymał też ode mnie zadanie konsolidacji różnych biznesów grupy w trudnym i wymagającym konkurencyjnie otoczeniu, pod silną presją finansową

- powiedział Zygmunt Solorz

Teraz, Zygmunt Solorz wraz synami - Tobiasem i Piotrem, będzie nadzorował pracą Grupy z poziomu rad nadzorczych.

Mirosław Błaszczyk, nadchodzący prezes Grupy Cyfrowy Polsat, od 12 lat był prezesem zarządu Telewizji Polsat. Z biznesem Zygmunta Solorza jest związany od samego początku działalności i jest jednym z jego najbliższych współpracowników. Wcześniej pracował m.in. w PTC, operatorze sieci Era.

Miejsce Mirosława Błaszczyka na fotelu prezesa Telewizji Polsat zajmie Stanisław Janowski, obecny dyrektor zarządzający Polsat Media.

W związku z globalną konkurencją musimy skupić się jeszcze bardziej na realizacji misji i wizji grupy. Jesteśmy polskim, lokalnym graczem, który konkuruje ze światowymi gigantami. Internet nie zna granic, co stopniowo zmienia oblicze tej rywalizacji. Planując rozwój naszego rodzinnego biznesu w dłuższej perspektywie, musimy pracować nad jasną wizją firmy w świecie globalnej konkurencji. Chcemy dostarczać internet do każdego polskiego domu, a razem z nim możliwie bogaty  kontent, w tym przede wszystkim nasz rodzimy polski – począwszy od sportowego, przez filmy, seriale, programy dla dzieci i całej rodziny.

- dodaje Zygmunt Solorz

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: infostrefa; wł

Komentarze
Zaloguj się