DAJ CYNK

T-Mobile ma zgodę na stosowanie dopłat w roamingu

orson_dzi

Wydarzenia

T-Mobile uzyskał zgodę UKE na stosowanie dopłat w roamingu. Tym samym cała Wielka Czwórka może już stosować dopłaty.T-Mobile uzyskał zgodę UKE na stosowanie dopłat w roamingu. Tym samym cała Wielka Czwórka może już stosować dopłaty.

T-Mobile jako ostatni z największych polskich operatorów uzyskał od UKE zgodę na dopłaty w roamingu. Jako pierwszy zaczął je stosować Play, w Orange jak na razie dopłaty pojawią się tylko w ofertach na kartę i będą obowiązywać od 18 czerwca. Tymczasem cały czas nie znamy planów Plusa i Cyfrowego Polsatu.

Zobacz: Nowe zasady roamingu w Play
Zobacz: [Aktualizacja] Dopłaty w Orange i nju na kartę

Dopłaty w T-Mobile najprawdopodobniej pojawią się w okolicach wakacji. Wakacyjne wyjazdy oznaczają więcej połączeń w roamingu i większe straty dla operatorów, które sięgają kilkudziesięciu milionów złotych kwartalnie.

Dopłaty pojawiają się w pierwszej kolejności w ofertach na kartę. Jest to zwyczajnie najprostsze rozwiązanie, bo zmiany cenników abonamentowych oznaczają możliwość zerwania umowy przez dotychczasowych klientów. Dlatego też jeśli operatorzy, tak jak Play, zdecydują się na stosowanie dopłat w abonamentach, to zmiany będą dotyczyć tylko nowych klientów lub przedłużających umowy. Dlatego też im wcześniej taka zmiana zostanie wprowadzona, tym szybciej operatorzy zminimalizują straty. Nie będzie to jednak dobrze odebrane przez klientów, dlatego tez w grę wchodzą kalkulacje, co będzie bardziej opłacalne - strata wizerunkowa, czy szybsza minimalizacja kosztów roamingu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: pixabay

Źródło tekstu: Rzeczpospolita; wł