DAJ CYNK

T-Mobile chwali się „pierwszą w Polsce piękną stacją bazową”

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 10439

T-Mobile chwali się "pierwszą w Polsce piękną stacją bazową"

Stacje bazowe telefonii komórkowej nie wyglądają zbyt urodziwie i w powszechnej opinii szpecą krajobraz. Sieć T-Mobile postanowiła zapoczątkować nowy trend i przedstawiła konstrukcję, którą określa jako „pierwszą w Polsce piękną stację bazową”.

„Zobaczyć stację bazową i powiedzieć WOW” - tak zdaniem T-Mobile powinien zareagować przechodzień, widząc nową konstrukcję, która stanęła przed siedzibą operatora w Warszawie. Oczywiście raczej nikt tak nie zareaguje, bo stacja wygląda jak duża, elektroniczna reklama sieci, ale przyznać trzeba, że w porównaniu do metalowych szkieletów sterczących z dachów budynków takie podejście do tematu zasługuje na życzliwe skinienie głową. 

Konstrukcja ma ponad 6 metrów wysokości i magentowe malowanie nawiązujące do kolorów operatora. Wewnątrz znalazła się antena LTE2600, która uzupełni pojemność sieci przed budynkiem firmy. Górne ekrany informują o aktualnej godzinie, temperaturze, wilgotności i jakości powietrza, bo jak się okazuje, stacja bazowa wyposażona jest również w czujnik jakości powietrza. 

Operator zapowiada, że na niższych ekranach znajdą się ciekawe i ważne informacje, z których będą mogli skorzystać pracownicy i goście firmy. Wreszcie na samym dole umieszczona została ławeczka, na której można przysiąść na chwilę, odpocząć i co zostanie wprowadzone już niedługo - również naładować telefon.

Zobacz: Fajne Granty T-Mobile - startuje nowa edycja programu wspierającego najmłodszych miłośników technologii
ZobaczT-Mobile na święta: telefony taniej nawet o kilkaset złotych

Jak przekonuje T-Mobile, ta stacja to znakomity przykład na to, jak można w sposób odpowiedzialny i nieoczywisty uzupełniać zasięg tam, gdzie jest to potrzebne, jednocześnie dostosowując się do wyglądu okolicy. Takie stacje można konfigurować w zależności od potrzeb, zmieniając ich wysokość, liczbę elementów czy wyposażenie. Nie jest to rodzaj konstrukcji, która może zastąpić wszystkie stacje w przestrzeni miejskiej, ale stanowi ich ciekawe uzupełnienie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: T-Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu