DAJ CYNK

Stało się: nie będzie już więcej smartfonów LG

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6756

LG V60 ThinQ 5G

Sprawdziły się niedawne doniesienia o tym, że koreański LG odejdzie z rynku mobilnego. To koniec długiej historii działu zajmującego się telefonami.

Doniesienia o tym, że LG opuści rynek mobilny pojawiały się już od kilku miesięcy, jednak ostatnio informowaliśmy o tym coraz częściej. Najpierw koreański producent zaprzeczał, potem jednak okazało się, że firma prowadzi rozmowy z Wietnamczykami na temat przejęcia działu mobilnego. Okazało się jednak, że... nieszczególnie ktoś chce kupić dział przynoszący straty od sześciu lat. Ostateczna decyzja miała zapaść właśnie dzisiaj. Tak też się stało.

Jesteśmy świadkami końca działu, który istniał 26 lat. LG planuje wygaszać prace działu mobilnego do 31 lipca. Sprzedaż smartfonów firmy będzie jednak trwać aż do wyczerpania zapasów. LG będzie udzielał wsparcia dla swoich telefonów także później, czas tego wsparcia będzie jednak różnił się w zależności od regionu. Poprzednie doniesienia mówiły, że większość pracowników sekcji mobilnej znajdzie pracę w dziale AGD, jednak tutaj również wszystko będzie zależeć od konkretnego rejonu świata. LG dalej będzie jednak pracować przy badaniach nad siecią 6G.

Zobacz: LG jednak odejdzie z rynku mobilnego
Zobacz: LG zdradza przewidywany termin debiutu 6G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: lg, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu