DAJ CYNK

[Aktualizacja] Razer Phone 3 został anulowany. W ramach reorganizacji firmy zwolniono grupę pracowników działu mobilnego

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4358

Wygląda na to, że gamingowe smartfony marki Razer nie przyniosły firmie spodziewanych rezultatów. Według najnowszych doniesień producent zwolnił większość pracowników działu zajmującego się produkcją Razer Phone'ów, przerywając jednocześnie prace nad ich trzecią generacją.

Razer wypuścił do tej pory na rynek dwa smartfony, które reklamował jako urządzenia przeznaczone do grania. Razer Phone i Razer Phone 2 były krytykowane przez topowych producentów smartfonów, a jednocześnie nie sprzedawały się tak dobrze, jakby tego chciał producent. Z tego powodu firma została zmuszona do podjęcia odpowiednich działań. Jak podaje serwis droidlife, Razer zwolnił 30 pracowników z działu mobilnego oraz zamknął kilka projektów, między innymi sklep Razer Game Store, a także anulował trzecią generację swojego smartfonu dla graczy. Jak możemy przeczytać w komunikacie firmy:

Razer wprowadził zmiany w celu dostosowania naszej organizacji i wzmocnienia naszej ścieżki rozwoju. Scentralizujemy nasze zasoby, aby skupić się na kluczowych projektach i poprawić naszą rentowność. W ramach reorganizacji zamknęliśmy kilka projektów i niestety musieliśmy rozstać się z około 30 pracownikami (około 2% naszej siły roboczej). Inni pracownicy zaangażowani w te projekty zostaną przeniesieni do różnych części firmy Razer, aby tam pracować nad innymi kluczowymi projektami i inicjatywami, które nadal będą rozwijane.

Zobacz: Asus ROG Phone vs Razer Phone 2. Pojedynek najlepszych telefonów do gier
Zobacz: Razer Phone 2 - świetny smartfon do gier, a do tego obłędny dźwięk
Zobacz: Razer na Walentynki przygotował specjalny zestaw urządzeń. Cały różowy

[Aktualizacja 20.02] Otrzymaliśmy komentarz od producenta, który zamieszczamy poniżej:

Z naszego oddziału mobilnego zwolniono niektórych pracowników; pozostali zostali przydzieleni do innych, nowych projektów. Nadal widzimy ogromne możliwości w obszarze gier mobilnych, który tworzyliśmy wraz z Razer Phone. Będziemy dalej inwestować w ten segment poprzez zestaw aktywności związanych ze sprzętem, jaki i oprogramowaniem. Pracujemy nad nowymi, ekscytującymi projektami mobilnymi. Informacjami o nowościach podzielimy się wtedy, gdy będziemy na to gotowi. Telefon Razer Phone 2 będzie nadal dostępny w sprzedaży i otrzyma nasze dalsze wsparcie w postaci najnowszych aktualizacji i funkcji.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: droidlife

Przewiń w dół do następnego wpisu