DAJ CYNK

Radosław Kędzia został wiceprezesem firmy Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6695

Radosław Kędzia, pełniący dotychczas funkcję Dyrektora Generalnego Huawei w Republice Czeskiej, objął stanowisko wiceprezesa chińskiej firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich.
 

Radosław Kędzia związany jest z firmą Huawei od 2008 roku. Swoją karierę u chińskiego producenta rozpoczął od pracy w Huawei Kenya na stanowisku Dyrektora Operacyjnyego. Później odpowiadał za region Afryki Wschodniej i Południowej jako Regionalny Dyrektor Techniczny. W 2013 roku został Dyrektorem Generalnym oddziału Huaweia w Ugandzie, a dwa lata później objął stanowisko Dyrektora Generalnego biura firmy w Republice Czeskiej. Radosław Kędzia jest pierwszą osobą spoza Chin, która została mianowana Dyrektorem Generalnym w strukturach firmy Huawei.

Zobacz: [Aktualizacja] Mija 90 dni amerykańskiego odroczenia dla Huawei, Trump nie chce dalszych interesów
Zobacz: Huawei wymieni stłuczony ekran za pół ceny
Zobacz: Huawei Mate X - lepsze podzespoły, ta sama cena

Przed rozpoczęciem kariery w firmie Huawei, Radosław Kędzia pracował w Polsce dla Polskiej Telefonii Cyfrowej i Telekomunikacji Polskiej. Od 1999 roku obejmował stanowiska międzynarodowe, techniczne i kierownicze w takich firmach, jak Ericsson, Safaricom czy Siemens. Pracował w krajach takich jak Kenia, Uganda, Izrael, Wielka Brytania, Hiszpania i Czechy. Jego hobby to muzyka, sztuka i literatura. Jest żonaty, ma jednego syna.

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu