DAJ CYNK

Nawet 15 tys. euro dla samorządów w ramach programu WiFi4EU

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5525

Program WiFi4U

Już jutro, 19 września startuje kolejny nabór do programu WiFi4EU. Zwycięskie samorządy mogą liczy na wygranie bonów o wartości maksymalnie 15 tys. euro. Ze zgłoszeniami trzeba się jednak śpieszyć, bo wygrają tylko najszybsi.

O programie WiFI4EU

Inicjatywa WiFi4EU kierowana jest do jednostek samorządu terytorialnego i ma na celu zapewnienie bezpłatnego dostępu do Internetu w przestrzeni publicznej. Chodzi o miejsca takie, jak: parki, place, biblioteki, ośrodki zdrowia itp. Dostęp realizowany będzie za pośrednictwem hot-spotów Wi-Fi, które mogą być uruchomione przez gminę, stowarzyszenie gmin, miasta na prawie powiatu w ramach dofinansowania zapewnionego przez program.

W ramach programu WiFi4EU jednostki samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o przyznanie specjalnych bonów przeznaczonych na sfinansowanie budowy punktów dostępu do Internetu. Wartość każdego bonu to maksymalnie 15 tys euro.

Zobacz: Samorządowe hotspoty Wi-Fi muszą od dzisiaj oferować co najmniej 30 Mb/s
Zobacz: Litości z tym 5G. Nie ma się czym ekscytować

Wygrają najszybsi

Zgłoszenia będą przyjmowane od godziny 13 i w zasadzie dokładnie o tej samej porze skończy się czas na przesyłanie kandydatur. W poprzedniej edycji programu pula dostępnych miejsc rozeszła się w ciągu zaledwie dwóch sekund. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Na każde państwo przypada maksymalnie 15 bonów.

Aplikacje należy składać za pomocą strony internetowej programu WiFi4EU. Stosowna opcja jest dostępna po zalogowaniu się do swojego konta w serwisie. Pod podanym adresem znajduje się instrukcja składnia wniosków w języku polskim.

Zobacz: Netflix Originals - zapowiedzi na październik. Długa lista na jesienne wieczory

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ministerstwo Cyfryzacji

Przewiń w dół do następnego wpisu