DAJ CYNK

Grupa Polsat Plus zainwestuje w rozwój centrum rehabilitacji pocovidowej

Marian Szutiak

Wydarzenia

Polsat Plus covid centrum rehabilitacji inwestycja

Zygmunt Solorz i Grupa Polsat Plus przeznaczyli ponad 50 milionów złotych na wsparcie Polaków w walce z pandemią COVID-19. Teraz Grupa planuje stworzyć nowoczesne centrum rehabilitacji pocovidowej.

Przez całą pandemię podejmowaliśmy wiele działań, które miały na celu wsparcie mieszkańców Polski w przetrwaniu i radzeniu sobie w tym bardzo trudnym czasie. Widzimy wszyscy, że obecnie pandemia przycichła, wydaje się wręcz, że może jej nie ma, choć wielu prognozuje, że przed nami czwarta fala. Jednak to, co na pewno pozostało to skutki Covid-19 u tysięcy osób – które wiele tygodni czy miesięcy odczuwają negatywne efekty tej choroby - zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Stąd nasza decyzja, żeby w kolejnym etapie wsparcia społeczeństwa, stworzyć coś, co pomoże radzić sobie już nie tylko z samą pandemią, ale przede wszystkim jej skutkami.

– powiedział Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus, Grupa Polsat Plus

W ramach planowanego centrum, Grupa przy współpracy ze specjalistami z wielu obszarów medycyny, stworzy możliwości rehabilitacji dla ozdrowieńców z całej Polski.

Jestem lekarzem i wiem, jak bardzo wiele osób potrzebuje pomocy już po przejściu Covid-19. Zatrudnimy możliwie najlepszych ekspertów, lekarzy i rehabilitantów, którzy są profesjonalistami w swoich dziedzinach. Wierzę, że uda nam się pomóc jak największej liczbie osób, dzięki czemu będą mogły wrócić do normalnego życia, zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej.

– powiedział Emil Jędrzejewski, lekarz chirurg, szef planowanego centrum

Potrzebę uruchomienia rehabilitacji pocovidowej dostrzegły już między innymi Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia. Ten ostatni prowadzi kompleksowy program rehabilitacji pocovidowej. Pacjenci, którzy przeszli COVID-19, między innymi dzięki zabiegom fizjoterapeutycznym szybciej odzyskują siły i wracają do codziennych aktywności.

Specjaliści szacują, że przynajmniej jedna trzecia pacjentów ma powikłania po chorobie wywołanej koronawirusem. Najczęściej są to: problemy z oddychaniem, zmniejszona ogólna sprawność organizmu, bóle mięśniowo-stawowe, zaburzenia lękowe i depresyjne. Stąd tak ważne jest, aby po przejściu Covid, nie lekceważyć powikłań – zarówno psychicznych, jak i fizycznych, skorzystać z rehabliltacji i pomóc sobie w powrocie do pełnej sprawności.

– powiedział Filip Nowak, p.o. prezes Narodowego Funduszu Zdrowia

Działania Grupy Polsat Plus podczas pandemii

Wśród dotychczasowych udogodnień oraz działań charytatywnych, które Grupa Polsat Plus zrealizowała w ramach walki z epidemią, znalazły się między innymi zakup 200 tysięcy testów na koronawirusa wraz z niezbędną aparaturą laboratoryjną, za kwotę ponad 16 milionów złotych oraz przekazanie ich Ministerstwu Zdrowia i Polakom w celu zwiększenia możliwości testowania, identyfikowania i izolacji zakażonych, jako kluczowych elementów do walki z epidemią w Polsce. Ważną inicjatywą była „Reklama na Ratunek - Razem w walce z koronawirusem" Telewizji Polsat i Biura Reklamy Polsat Media – specjalny blok reklamowy wyemitowany w Polsacie, który obejrzało ponad 7 milionów widzów, a zebraną kwotę ponad 3 milionów złotych przekazano za pośrednictwem Fundacji Polsat najbardziej potrzebującym szpitalom i instytucjom zaangażowanym w walkę z epidemią.

Przekazano ponad 2 tysiące tabletów z dostępem do Internetu najbardziej potrzebującym w domach dziecka, rodzinnych domach dziecka, rodzinach zastępczych i placówkach opiekuńczo-wychowawczych, w celu zapewnienia im wsparcia w zdalnej edukacji. Grupa kupowała i przekazywała sprzęt medyczny, wspierała służbę zdrowia, udostępniała klientom wiele udogodnień, które pomagały im w pandemii jak np. darmowe pakiety danych. W walkę z pandemią angażowali się również pracownicy Grupy Polsat Plus, realizując wiele pomysłów, takich jak na przykład zbiórka funduszy na darmowe posiłki dla lekarzy i personelu medycznego.

Zobacz: Grupa Polsat Plus: główny etap kampanii rebrandingowej z Philem Collinsem i polskimi gwiazdami
Zobacz: Polsat Box Go i Polsat Go – VOD i telewizja online po nowemu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Fusion Medical Animation / Unsplash

Źródło tekstu: Grupa Polsat Plus

Przewiń w dół do następnego wpisu