DAJ CYNK

Polkomtel z zieloną energią z farmy słonecznej

Mieszko Zagańczyk

Wydarzenia

Polkomtel z zieloną energią z farmy słonecznej

Polkomtel, operator sieci Plus z Grupy Polsat, podpisał z Grupą ZE PAK długoterminową umowę na dostawę energii fotowoltaicznej. Energia dostarczana Grupie Polsat będzie wytwarzana przez największą budowaną obecnie w Polsce farmę słoneczną Brudzew o mocy 70 MWp.

Dzięki umowie z Grupą ZE PAK energia wykorzystywana w przyszłości zarówno w Polkomtelu, jak i całej Grupie Polsat będzie całkowicie ekologiczna. Dodatkowo Plus, jako certyfikowany sprzedawca, będzie mógł oferować swoim klientom – zarówno indywidualnym i biznesowym sprzedaż prądu wyprodukowanego dzięki OZE.

Umowa na zakup zielonej energii z ZE PAK doskonale wpisuje się w naszą politykę środowiskową i strategię mającą na celu maksymalne ograniczenie emisji CO2 i śladu węglowego. Jest to działanie nastawione na podniesienie poziomu satysfakcji zarówno naszych klientów, pracowników, jak i całego otoczenia. Dodatkowo realizujemy w ten sposób cele Stowarzyszenia Program Czysta Polska, założonego przez Zygmunta Solorza 

– powiedział Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus.

Umowa obejmuje dostawę Grupie Polsat do 68 GWh czystej i zielonej energii elektrycznej rocznie i została zawarta na 15 lat z możliwością jej przedłużenia.

Zobacz: ZE PAK z grupy Zygmunta Solorza stawia na zieloną energię

Wykonawcą Farmy Brudzew jest konsorcjum spółek ESOLEO Sp. z o.o. (z Grupy Polsat) oraz PAK Serwis Sp. z o.o., a jednym z głównych podwykonawców jest spółka PAK Górnictwo S.A. Zakończenie budowy farmy jest planowane na październik bieżącego roku.

Jak podaje Grupa Polsat w swoim komunikacie, w ten sposób realizowana jest strategia, której celem jest możliwie jak najszybsze odejście od wykorzystywania energii pochodzącej z takich źródeł jak węgiel czy ropa naftowa.

Zobacz: Wiosenna Premia w Plusie: kup smartfon 5G i odbierz 200 zł
Zobacz: Cyfrowy Polsat aktualizuje dekodery EVOBOX Lite. Nowy interfejs i funkcje

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Pixabay

Źródło tekstu: Grupa Polsat

Przewiń w dół do następnego wpisu