DAJ CYNK

Play wstrzymuje budowę wieży w Cieszynie. Trwają rozmowy o innej lokalizacji

Uapsiabiduba

Wydarzenia

Maszt dla nadajnika Play o wysokości niemal 62 metrów miał powstać w rejonie ulic Rzeźniczej, Sportowej i Alei Piastowskiej. Władze miasta i operator rozważają obecnie inną lokalizację.

O planach budowy wieży w Cieszynie dla 12 nadajników sieci Play pisaliśmy na początku maja. Sprawa została nagłośniona przez lokalny portal, którego dziennikarka uznała inwestycję za "szkodliwą dla wizerunku miasta". Możemy jedynie przypuszczać, że na skutek wspomnianej publikacji oraz sygnałów ze strony mieszkańców operator podjął decyzję o poszukiwaniu innej lokalizacji.

Zobacz: Play planuje budowę masztu w Cieszynie. Protestuje lokalna dziennikarka

Warto wspomnieć, że zgodę burmistrza na postawienie wieży w rejonie ulic Rzeźniczej, Sportowej i Alei Piastowskiej Play uzyskał już w sierpniu 2017 roku, natomiast w październiku 2018 roku projekt budowy zatwierdził z kolei Naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa. Teren jest oddalony od zabudowy mieszkalnej. Spełnione są też wszelkie wymagania dotyczące przepisów ochrony środowiska.

Zobacz: Marcin Gruszka odchodzi z Play. Nowym Biurem Prasowym pokieruje Ewa Sankowska-Sieniek

Jedną z alternatyw jest instalacja dodatkowych anten na kominie nieruchomości należącej do Energetyki Cieszyńskiej, z którą Play współpracuje od 2009 roku. Sprawą interesują się również władze czeskiego Cieszyna. Z punktu widzenia mieszkańców nowe nadajniki z pewnością by się przydały. W okolicy znajdują się tylko nadajniki GSM 900 i 1800 MHz oraz 3G 2100 MHz.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Telko.in

Przewiń w dół do następnego wpisu