DAJ CYNK

Mieszkańcy Pstrągowej nie chcą nadajnika 5G. Tylko nikt nie zamierza go budować

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7397

Sieć Play zaczyna wpadać w pułapkę własnego marketingu. Operator zamierza wybudować nadajnik LTE we wsi Pstrągowa. Ale mieszkańcy przeczytali o sieci 5G Ready, połączyli to z rzekomą szkodliwością sieci 5G i zaczęli protestować.

Nadajnik sieci Play ma stanąć na prywatnej działce w pobliżu wsi Pstrągowa, Grodzisko oraz Zawadka w województwie podkarpackim, powiat Strzyżów. Jest to teren Strzyżowsko-Sędziszewskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Mieszkańcy boją się jednak szkodliwego wpływu elektrosmogu oraz promieniowania elektromagnetycznego sieci 5G, który mógłby zaszkodzić dzieciom i osobom starszym.

Zobacz: Narodowy Program Zdrowia: nie ma dowodów na negatywny wpływ 5G na zdrowie człowieka
Zobacz: Jakie promieniowanie generuje sieć 5G?

Oczywiście Play nie ma zamiaru stawiać w takim miejscu nadajnika sieci 5G, a jedynie LTE. A jeśli będzie to nadajnik wyposażony w odpowiednie systemy, to zapewne będzie wchodzić w skład sieci 5G Ready. Zanim jednak mieszkańcy Pstrągowej faktycznie zobaczą u siebie sieć 5G minie jeszcze co najmniej kilka ładnych lat.

Zobacz: 5G Ready w Play - pytania, odpowiedzi i ciekawostki oraz mistrzowski komentarz prezesa Orange

Lokalne władze nie reagują na protesty mieszkańców i informują, że dopełniły wszelkich formalności. Pojawiło się publicznie dostępne obwieszczenie w tej sprawie, a przepisy nie pozwalają na zakazanie inwestycji celu publicznego w parku krajobrazowym. Dodatkowo jak informuje starosta strzyżowski, decyzja o wydaniu lokalizacji nie spotkała się z protestami, a dokumentacja przedstawiona przez inwestora nie budziła zastrzeżeń.

Zobacz: Powstała Biała Księga Ministerstwa Cyfryzacji - Pole Elektromagnetyczne a człowiek

 

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza

Przewiń w dół do następnego wpisu