DAJ CYNK

Partnerstwo Orange i Google. Pomarańczowy operator poszerza ofertę usług chmury publicznej dla biznesu

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5288

Porozumienie podpisane między Google i Orange oraz spółkę zależną Integrated Solutions, zakłada wprowadzenie do oferty biznesowej pomarańczowego operatora usług chmurowych Google Cloud.

Bez migracji do chmury trudno jest dziś wyobrazić sobie rozwój i cyfrową transformację biznesu. Stąd Orange wyciąga pomocną dłoń do przedsiębiorców, podpisując porozumienie z Google, zakładające kompleksową ofertę platformy Google Cloud dla klientów biznesowych operatora. Jak wspomniała obecna na spotkaniu Bożena Leśniewska, wiceprezes zarządu ds. Rynku Biznesowego Orange - w 2018 roku zanotowano wzrost sprzedaży usług chmurowych Orange o 30 proc.

Zobacz: Ponad 100 tys. klientów Orange podpisało umowę z operatorem na tablecie

Ponieważ Orange oferuje biznesowi usługi różnych dostawców chmurowych, porozumienie dotyczące Google Cloud stanowi uzupełnienie dotychczasowej oferty. Pomarańczowy operator wraz z Integrated Solutions zapowiadają jednocześnie stworzenie centrum kompetencyjnego, które miałoby pomóc biznesowi w konsultacjach, wdrożeniach i opiece technicznej.

Zobacz: Raport przenośności numerów w 1Q2019. Orange i Play na minusie, mocny Plus, Premium Mobile w innej lidze

Zainteresowanie chmurą publiczną rośnie. Według danych IDC do 2020 roku rynek tych rozwiązań urośnie dwukrotnie. Nadal jednak większość firm polega na rozwiązaniach chmury prywatnej, a na tle innych krajów w Europie jesteśmy w tyle. Orange i Google liczą na to, że Google Cloud w ofercie pomarańczowego operatora, przy dodatkowej edukacji i pomocy we wdrożeniach pomoże nam ten problem rozwiązać.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu