DAJ CYNK

Ponad 100 tys. klientów Orange podpisało umowę z operatorem na tablecie

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 7629

W prawie 200 salonach Orange Polska można podpisywać dokumenty na ekranie tabletu z wykorzystaniem podpisu biometrycznego, z czego skorzystało już ponad 100 tysięcy klientów pomarańczowego operatora. Dzięki temu w niecałe trzy miesiące zaoszczędzono ponad pół miliona kartek papieru. Dokumenty sprzedażowe i obsługowe w elektronicznej formie łatwiej jest też przesyłać i skatalogować.

Orange Polska to pierwszy operator telekomunikacyjny w Polsce, który umożliwia swoim klientom podpisywanie dokumentów na tablecie. Oznacza to, że klienci, którzy będą zawierać na przykład umowę w salonie, podpiszą ją na tablecie, a dokument trafi na ich skrzynkę e-mailową w wersji elektronicznej. Na życzenie klienta dokumenty mogą zostać również wydrukowane, ale tylko w jednym egzemplarzu. Cały proces przebiega szybko, a podpisany w ten sposób dokument daje klientowi takie same prawa, jak wersja papierowa - między innymi do rękojmi i gwarancji.

- Wykorzystanie tabletów do podpisywania umów było bardzo dobrą decyzją, potwierdzają to zarówno klienci jak i nasi pracownicy. Zauważają wiele pozytywnych efektów tej innowacji, między innymi mniej pomyłek, szybsze uruchomienie usługi, dużo mniej drukowanego papieru, automatyzację procesów. Chcemy teraz udostępnić taką możliwość we wszystkich salonach w Polsce – to rozwiązanie wygodne dla klientów, ułatwiające naszą pracę, a do tego ekologiczne.

- powiedziała Karolina Gorzewska z Orange Polska

Zobacz: Mniej papierów w Orange. Umowa do podpisania na tablecie już w 200 salonach
Zobacz: Orange pozwala rozwiązać umowę przez telefon. Po ponad roku operator zaczyna wypełniać postanowienia z umowy
Zobacz: W ponad 20 salonach Orange można podpisać umowę na ekranie tabletu

Salony Orange wyposażone są w tablety Samsung P580. System informatyczny został dostosowany do potrzeb Orange Polska przez firmę Infinite IT Solutions z wykorzystaniem platformy Signatus. Zapisuje ona złożony podpis, współrzędne geograficzne, dynamikę oraz sposób pisania, które są charakterystyczne dla każdego z nas. Następnie te dane są szyfrowane i dołączane do pliku. Dzięki zabezpieczeniom, takiego podpisu nie można skopiować ani przenieść na inny dokument - twierdzi Infinite IT Solutions.

- Ważne jest, aby dostępne na rynku technologie dostosować do realizowanych procesów, a nie odwrotnie. Wtedy wdrożenie przebiega szybciej i łatwiej, a korzyści są szybko zauważalne. Tak właśnie było w przypadku projektu dla Orange Polska. Tym bardziej cieszy nas fakt, że klienci doceniają wprowadzoną zmianę.

- powiedział Andrzej Mioduski z Infinite IT Solutions

- Tablety Samsung gwarantują stabilność zainstalowanego oprogramowania oraz bezpieczeństwo przetwarzanych danych na najwyższym poziomie.

- dodał Marek Pajączkowski z Samsunga

Zobacz: Samsung Galaxy Note10 trafi na rynek w czterech różnych wersjach
Zobacz: Samsung oficjalnie porzuca serię smartfonów Galaxy J. Zastąpi ją seria Galaxy A
Zobacz: Samsung rozpoczął masową produkcję modemów 5G oraz chipów RF

Źródło tekstu: Infinite IT Solutions

Przewiń w dół do następnego wpisu