DAJ CYNK

Nowy maszt Polkomtela oprotestowany przez mieszkańców Wilanowa i Ursynowa. Obawiają się promieniowania

Uapsiabiduba

Wydarzenia

Planowana przez Polkomtel stacja bazowa telefonii komórkowej przy ul. Gąsek 57 na warszawskim Wilanowie budzi protesty okolicznych mieszkańców. Obawiają się promieniowania i osunięcia terenu Skarpy Warszawskiej, na której ma stanąć czterdziestopięciometrowy maszt.

Operator sieci komórkowej Plus chce poprawić zasięg i prędkość internetu mobilnego dla mieszkańców Kabat. Stąd plany budowy nowej stacji bazowej telefonii komórkowej przy ul. Gąsek 57. Maszt o wysokości 45 metrów zwieńczony iglicą odgromową oraz antenami miałby stanąć na terenie należącym do Wilanowa. Jednak lokalizacja i bliskie sąsiedztwo domów powodują protesty okolicznych mieszkańców.

Zobacz: Nadajnik T-Mobile jako rozwiązanie problemu niedziałającej kasy fiskalnej. Mieszkańcy wsi chcą zmiany lokalizacji

Obawiają się szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego, a także ryzyka związanego z osuwaniem się Skarpy Warszawskiej, na terenie której miałby powstać nowy maszt Polkomtela. Przedstawiciele operatora zapewniają, że przy budowie pod uwagę brane są wszystkie uwarunkowania terenu, a stacja jest dokładnie sprawdzana i monitorowana pod kątem zgodności z normami, które w Polsce są 100-krotnie niższe niż te obowiązujące na w UE.

Zobacz: Nadajnik sieci Play wzbudza strach mieszkańców Tarnowa. Nie znają się na tym, ale słyszeli, że szkodzi zdrowiu

Całej sprawie przyjrzy się powiadomiony przez mieszkańców Ursynowa i Wilanowa wojewoda mazowiecki. Wiemy już, że na 27 maja w wilanowskim ratuszu zaplanowano posiedzenie komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Wilanowa i Ursynowa. Efektem spotkania ma być uchwała sprzeciwiająca się inwestycji Polkomtelu, która zostanie przekazana prezydentowi Warszawy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Telko.in, haloursynow.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu