Nowe prawo telekomunikacyjne zapewnia warunki dla pełnej konkurencji na tym rynku. Abonentom daje większy wybór operatorów, tym drugim zaś szerszy dostęp do publicznej sieci. Praktyka nie zapowiada się jednak różowo, brakuje przepisów wykonawczych, a operatorzy nie są przygotowani do zmian.
Zgodnie z ustawą prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty ustali operatorów, którzy mają znaczącą pozycję rynkową (już trwają nad tym prace). Wtedy może zobowiązać ich do kalkulowania kosztów świadczonych usług z uwzględnieniem uzasadnionych kosztów oraz stosowania cen uwzględniających te koszty.
Nowe prawo mówi o dostępie operatora na określonych warunkach do urządzeń telekomunikacyjnych innego operatora (dostęp telekomunikacyjny). Na operatora sieci publicznej nakłada wręcz obowiązek zawarcia umowy z operatorem, który za jej pośrednictwem będzie chciał świadczyć abonentom swoje usługi. Operator publiczny musi przedstawić prezesowi URTiP ofertę ramową, czyli wzór umowy określającej zasady współpracy z takimi operatorami. Mogą one polegać na udostępnieniu przez TP SA innemu operatorowi tzw. lokalnej pętli abonenckiej. Do dziś nie ma oferty ramowej Telekomunikacji Polskiej, a co za tym idzie żadna lokalna pętla nie została uwolniona.
Źródło tekstu: Rzeczpospolita
muszą czasem dać coś innego, praktycznie co dwa tyg w happy fridays dają dodatkowe darmowe GB ;) za ...
Tyle, że P40 PRO to bezużyteczny bubel. Może mieć lepszy aparat niż najlepsza lustrzanka ale nikt te ...
czy dobrze rozumiem, że orange jest na tyle głupie, że sprzedaje ze swoim abo telefony oppo, w który ...
Klasyczny firewall chroni klienta przez Internetem, a nie na odwrót. To co opisaliście to firewall w ...
Dodałem regulamin i zmieniłem treść newsa stosownie do tego, co jest w regulaminie.
[prepaid] T-Mobile Go!
[KARTA/MIX T-Mobile] 1000 minut w prezencie
Pixel 4a 5g vs pixel 5 vs s20 fe 5g vs S21 vs Oneplus 8 Pro vs Oppo Reno Pro 5g
Smartfon dla seniora w cenie 300 - 400zł
[KARTA] 100GB na start w VIRGIN do 31.03.2021