DAJ CYNK

Niemiecka Telefonica nie boi się Huaweia i wybrała go do budowy sieci 5G

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5398

Operator Telefonica Deutschland, właściciel sieci O2, ogłosił, że infrastrukturę  5G pomogą mu wybudować firmy Huawei oraz Nokia. Decyzja zapadła, mimo że niemiecki rząd nie sprecyzował jeszcze zasad bezpieczeństwa podczas budowy sieci nowej generacji.

Niemiecki rząd już wcześniej deklarował, że nie zamierza wykluczać firmy Huawei z procesu budowy sieci 5G, a szanse będą mieli wszyscy gracze tego rynku. Jednocześnie Berlin zadeklarował, że opracuje nowe zasady bezpieczeństwa związane z powstawaniem sieci 5G. Zgodnie z tymi przepisami, operatorzy będą musieli podwyższyć związane z tym standardy, a rząd zachowa prawo kontroli i nakładania kar w razie potrzeby.

Zobacz: Angela Merkel: "ja" dla Huawei. Niemcy zezwolą chińskiej firmie na budowę sieci 5G
Zobacz: Niemiecki Vodafone rozbudowuje sieć 5G w Berlinie

Mimo że przepisy jeszcze nie zostały opracowane i przyjęte, Telefonica Deutschland, czyli niemiecki oddział hiszpańskiego koncernu Telefonica, właściciela marki O2, już podjęła decyzję o nawiązaniu współpracy z firmą Huawei, a także z Nokią. Działania te będą jednak uzależnione od zasad bezpieczeństwa przyjętych przez niemiecki rząd.  Firmy zbudują infrastrukturę dla sieci dostępu radiowego RAN (Radio Access Network) 5G.

Zobacz: Niemcy nie wykluczają Huawei z budowy sieci 5G, ale przed chińską firmą ostrzega tamtejszy wywiad
Zobacz: Niemcy dają równe szanse wszystkim dostawcom infrastruktury 5G - komentarz firmy Huawei

Operator chce ruszyć z budową sieci 5G w 2020 roku, a do końca 2021 roku zamierza objąć jej zasięgiem Berlin, Hamburg, Monachium, Kolonię i Frankfurt. Telefonica Deutschland planuje też, że do 2022 roku jej sieć 5G w O2 dostępna będzie w 30 miastach o łącznej populacji 16 mln osób. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu