DAJ CYNK

Nie działa Garmin Connect, przyczyna awarii pozostaje nieznana [aktualizacja]

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 16621

Awaria Garmin Connect

Garmin ma poważny problem. Od nocy ze środy na czwartek nie działa usługa Garmin Connect. W efekcie nie synchronizuje się aplikacja mobilna i nie można korzystać z portalu w przeglądarce. Awaria trwa już kilkanaście godzin.

W czwartek rano aplikacja Garmin Connect przywitała mnie niemiłym komunikatem. Liczba kroków zsynchronizowała się prawidłowo, ale wszystkie moje dane z poprzednich dni znikły z aplikacji. Zostałam poinformowana o pracach konserwacyjnych.

Zobacz: Garmin quatix 6X Solar – nowy smart zegarek z ładowaniem solarnym

Ten stan rzeczy utrzymuje się aż do chwili pisania artykułu. Kilka minut przed 16:00 na profilu firmy Garmin na Facebooku pojawił się zdawkowy komunikat o awarii usługi Garmin Connect, przez co nie działa zarówno aplikacja mobilna, jak i interfejs przeglądarkowy.

 

Pracujemy nad jak najszybszym rozwiązaniem problemu związanego z działaniem aplikacji mobilnej Garmin Connect i strony...

Opublikowany przez Garmin Polska Czwartek, 23 lipca 2020

W komentarzach pod wpisem na profilu Garmina pojawiły się również wzmianki o problemach z usługą Garmin Pay, choć tu nie ma jednoznacznych informacji. Mój zegarek nie obsługuje płatności zbliżeniowych, więc nie mogę nic na ten temat powiedzieć. Mogę się jedynie złościć, że świat nie widzi, że przeszłam dziś 6 km po Warszawie :-)

Zobacz Smartwatche Garmin Instinct, fenix i tactix Delta w nowych wersjach z zasilaniem solarnym

Pozostaje nam cierpliwie poczekać, aż zespół IT firmy Garmin rozwiąże problem. Szkoda, że polski profil Garmina zareagował na awarię tak późno. To nie przelewki, tu się walczy o odznaki! Użytkownicy zareagowali spokojnie. W stronę Garmina nie lecą inwektywy, nie brak głosów wsparcia w trudnej sytuacji.

Zobacz: Huawei, Xiaomi czy Garmin. Kto najlepiej zrobił inteligentną wagę?

Aktualizacja: jesteśmy już pewni, że to ransomware

26 lipca Garmin Connect wciąż nie działa. Firma Garmin wciąż nie może nam powiedzieć, czy uda się odzyskać dane. Jesteśmy już pewni, że doszło do cyberataku.

Zobacz: Garmin Connect ofiarą cyberataku. Przestępcy żądają kolosalnego okupu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł., Garmin

Przewiń w dół do następnego wpisu