DAJ CYNK

Nexera kupiła infrastrukturę światłowodową od świętokrzyskiego operatora Uninet

Mieszko

Wydarzenia

Nexera, hurtowy operator telekomunikacyjny rozwijający sieć dostępową o wysokiej przepustowości, zakupił infrastrukturę światłowodową od świętokrzyskiego operatora Uninet. Transakcja umożliwi obu stronom dalszy rozwój działalności.

Jak zapowiadają firmy, Nexera rozszerzy zasięg swojej infrastruktury szerokopasmowej, a Uninet skoncentruje się na prowadzeniu sprzedaży detalicznej, oferując usługi z wykorzystaniem infrastruktury Nexery.

Nexera zakupiła od firmy Uninet sieć światłowodową zlokalizowaną w województwie świętokrzyskim – w Skarżysku Kamiennej, Starachowicach i miejscowościach ościennych. W wyniku podpisanej umowy infrastruktura Nexery została rozszerzona o ponad 200 kilometrów sieci światłowodowej, w której zasięgu znajduje się blisko 18 tys. gospodarstw domowych. Co ważne, dotychczasowi abonenci nadal będą mogli korzystać z usług telekomunikacyjnych oferowanych przez Uninet. 

Zobacz: Nexera nawiązała współpracę z Netią. Z sieci światłowodowej operatora hurtowego skorzysta cała Grupa Polsat

Nexera realizuje projekt budowy światłowodowej sieci dostępowej w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa. Operator ma jednak większe plany i chce dać klientom dużą swobodę wyboru ofert różnych dostawców internetu.

Chcemy taką możliwość zapewnić nawet 1 milionowi gospodarstw domowych w Regionach Nexery. Będziemy do tego celu dążyć nie tylko poprzez budowę sieci (670 tys. gospodarstw domowych do końca 2022 roku), ale też poprzez nabywanie i konsolidację istniejącej infrastruktury. Dzisiejsza, pierwsza akwizycja jest potwierdzeniem konsekwentnej realizacji tej strategii i istotnym krokiem przybliżającym nas, jako hurtowego operatora sieci światłowodowej, do osiągnięcia celu 1 miliona gospodarstw domowych w zasięgu naszej sieci.

Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexery

Transakcja została zrealizowana w korzystnym dla obu stron modelu sprzedaży. Nexera poszerzyła zasięg swojej infrastruktury sieciowej, a Uninet będzie mógł skoncentrować się na rozwoju sprzedaży usług detalicznych jako swoim głównym obszarze działalności biznesowej. 

Zobacz: Nexera dostarczy T-Mobile usługi Internetu światłowodowego
Zobacz: 5G Plusa zamiast światłowodu? Sprawdziliśmy to w praktyce

Internet w świętokrzyskim

Zgodnie z wynikami badania #RegionyNexery2020, wykorzystanie internetu w Regonie Świętokrzyskim systematycznie wzrasta. Rosną również oczekiwania mieszkańców dotyczące szybkości i jakości posiadanego łącza. Jak pokazuje badanie Nexery, ponad 63% badanych z regionu świętokrzyskiego jest zadowolonych z posiadanego łącza, jednak ponad połowa (51%) korzystających z internetu w domu rozważa zwiększenie jego prędkości. To wzrost o 22 p.p. względem poprzedniego roku. Aktualnie 54% mieszkańców regionu deklaruje, że w ich lokalizacji jest dostępny światłowód, a 46% z nich ze światłowodu korzysta.

Zobacz: Awaria światłowodu w Orange? Winne mogą być… gryzonie
Zobacz: Orange: kolejna umowa na dostęp do światłowodu Fiberhost. 550 tys. nowych gospodarstw w zasięgu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Nexera

Przewiń w dół do następnego wpisu