DAJ CYNK

Netia o niedostępności strony oraz o danych osobowych klientów

sirmark

Wydarzenia

Informowaliśmy, że wczoraj około południa strona internetowa netia.pl została zaatakowana przez hakerów. Netia wydała komunikat w tej sprawie.

Informowaliśmy, że wczoraj około południa strona internetowa netia.pl została zaatakowana przez hakerów. Netia wydała komunikat w tej sprawie.

Zobacz: Włamanie na stronę Netii, prawdopodobny wyciek danych klientów

Hasła i loginy dostępu do NetiaOnline są bezpieczne, dlatego nie ma konieczności żadnych działań ze strony klientów. Wszystkie serwisy obsługi klienta Netii działają prawidłowo. Eksperci analizują przebieg ataku. Podjęte aktywności pozwoliły zminimalizować skutki działań wymierzonych w firmę. We współpracy z wiodącymi na rynku specjalistami z zakresu cyberbezpieczeństwa niezwłocznie wzmocniliśmy ochronę naszych zasobów sieciowych. - napisano w komunikacie.

Operator potwierdza, że w wyniku ataku hakerzy dostali się do stron zawierających dane osób zgłaszających poprzez formularz chęć kontaktu - chodzi o fragmentaryczne wpisy, zawierające głównie numery telefonów kontaktowych.

Dodatkowo włamujący się na stronę uzyskali dostęp do danych z formularza umów zawieranych drogą elektroniczną, poprzez stronę internetową Netii. Netia pragnie zachować najdalej idącą ostrożność, dlatego wszyscy klienci, których może dotyczyć potencjalny wyciek, zostaną powiadomieni. Dotyczy to niewielkiej części abonentów firmy. - dodano.

Jak zapewnia operator, sytuacja została ustabilizowana. Dane klientów oraz firm współpracujących są zabezpieczone przez ekspertów Netii, których wspomaga dodatkowy, zewnętrzny zespół doradczy. O dalszych szczegółach Netia będzie informować na bieżąco wraz z postępem przeprowadzanej kontroli.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Netia, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu