DAJ CYNK

Na Wi-Fi w Pendolino jeszcze poczekamy, termin nieznany

25.05.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5050

Ważne 0

3

Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa (MIB) wypowiedziało się w sprawie dostępu do Wi-Fi w pociągach Pendolino. Jeszcze poczekamy, termin dalej nie jest znany.Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa (MIB) odpowiedziało na kwietniową interpelację posła Adama Abramowicza w sprawie dostępu do Wi-Fi w pociągach Pendolino. Jeszcze poczekamy, termin dalej nie jest znany.

MIB zwróciło się w tej sprawie do spółki PKP Intercity i otrzymało poniższą odpowiedź:
W zakresie czasu wprowadzania systemu Wi-Fi, Spółka "PKP Intercity" S. A. podjęła działania zmierzające do optymalizacji czasu jego realizacji w możliwie najkrótszym terminie, który zostanie określony po zakończeniu prac technicznych związanych z przygotowaniem stosownej dokumentacji technicznej.

Należy również dodać, że Spółka "PKP Intercity" S. A. boryka się z problemem ograniczonej dostępności taboru typu ED250 "Pendolino", tym samym potencjalnych problemów operacyjnych związanych z koniecznością wyłączenia z obiegu składu na czas instalacji usługi Wi-Fi. Na tę chwilę 2 składy są wyłączone w związku z kolizjami, natomiast trzeci skład przechodzi testy homologacyjne na terenie Niemiec.


Podsumowując. Problem z łącznością z sieciami komórkowymi w pociągach Pendolino oraz z hotspotami Wi-Fi, które miałyby zapewnić łączność z Internetem ciągnie się od 2015 r. Na przeszkodzie stały finanse i umowa z firmą Alstom, bez zgody której instalacja urządzeń spowodowałaby utratę gwarancji.

I tak nadszedł rok 2017. Pewną nadzieję dawały zaplanowane czerwcowe przeglądy serwisowe składów. Niestety nie ma informacji na temat ustaleń z Alstomem, a termin instalacji hotspotów dalej pozostał jako "możliwie najkrótszy".

Źródło tekstu: MIB, wł

Komentarze
Zaloguj się