DAJ CYNK

Microsoft kończy wsparcie dla Windowsa 10 Mobile

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3925

Uczcijmy minutą ciszy system Windows 10 Mobile. Dzisiaj bowiem Microsoft oficjalnie zakończył wsparcie dla swojego mobilnego systemu operacyjnego.

Windows 10 Mobile nie miał zbyt długiej historii. Zadebiutował w 2015 roku razem z Lumią 550, Lumią 950 i Lumią 950 XL. Ostatnią Lumia w historii była Lumia 650, która pojawiła się z lutym 2016 roku. Nie była ona jednak ostatnim wydanym telefonem z tym systemem  - ostatnie były Wileyfox Pro i Trekstor WinPhone 5.0, które pojawiły się we wrześniu 2017 roku. Miesiąc później Microsoft wydał ostatnią wersję swojego systemu.

Dzisiaj natomiast przyszedł kres wsparcia tego systemu, nie będzie już aktualizacji i poprawek bezpieczeństwa. Z jednym wyjątkiem. Aplikacje Office na Windowsa 10 Mobile będą wspierane aż do 12 stycznia 2021 roku. Za 6 dni natomiast zlikwidowany zostanie sklep na Windows Phone 8.1, sklep Windows 10 Mobile zapewne zostanie usunięty wraz z zakończeniem wsparcia dla aplikacji Office.

Zobacz: Windows 10 Mobile umiera. W tym roku Microsoft wbije ostatni gwóźdź do trumny systemu - definitywnie i nieodwołalnie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: microsoft, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu