DAJ CYNK

Windows 10 Mobile umiera. W tym roku Microsoft wbije ostatni gwóźdź do trumny systemu - definitywnie i nieodwołalnie

18.01.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6417

Ważne 1

0

10 grudnia 2019 roku to ważna data dla systemu Windows 10 Mobile. W tym dniu Microsoft zakończy wsparcie techniczne dla systemu i nie otrzyma on już później żadnych poprawek.

Microsoft już od jakiegoś czasu trzyma w pogotowiu młotek, którym chce wbić ostatni gwóźdź do trumny swojego mobilnego systemu operacyjnego. Windows 10 Mobile stanie się zupełnie martwy 10 grudnia 2019 roku. W październiku 2017 roku gigant z Redmond wydał ostatnią aktualizację systemu, wersję 1709. Należy przy tej okazji zaznaczyć, że tylko telefony, które otrzymały tę aktualizację, będą wspierane do grudnia. 

W przypadku modeli telefonów Lumia 640 i 640 XL, Windows 10 Mobile build 1703 był ostatnią obsługiwaną wersją systemu operacyjnego i wsparcie dla niego zakończy się w dniu 11 czerwca 2019 roku - podał Microsoft.

Do 10 marca 2020 roku będzie można tworzyć kopie zapasowe ustawień urządzeń z systemem Windows 10 Mobile oraz niektórych aplikacji. Wybrane usługi, w tym przesyłanie zdjęć i przywracanie ich z kopii zapasowych, mogą nadal działać przez rok od grudniowego zakończenia wsparcia Microsoftu dla systemu.

Po 10 grudnia tego roku nadal będzie można korzystać z aplikacji zainstalowanych na smartfonie z Windowsem 10 Mobile. Microsoft sugeruje jednak, że nadszedł czas do zmiany platformy i przejścia na urządzenie z systemem Android lub iOS. Amerykańska firma porzuciła prace nad własną platformę mobilną na rzecz aplikacji i usług dla systemów mobilnych Google'a i Apple'a.

Zobacz: Koniec programu Windows 10 Mobile Insider
Zobacz: Z bólem serca patrzę jak mobilny Windows umiera
Zobacz: Windows 10 najpopularniejszym systemem na świecie. Nieśmiertelny Windows 7 zdetronizowany

Źródło tekstu: The Verge

Komentarze
Zaloguj się