DAJ CYNK

LG zawiesza produkcję smartfonów w Korei. To nie koniec, to tylko przegrupowanie

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5417

Koreańskie media donoszą, że LG zawiesza produkcję smartfonów w Korei. Brzmi jak początek końca smartfonów firmy, ale wygląda to na zwykłe przegrupowanie w celu redukcji kosztów.

Dział mobilny LG od siedmiu kwartałów razi oczy czerwonym kolorem w raportach finansowych firmy. Zdaniem analityków, to w połączeniu z coraz większą konkurencją na rynku telewizorów zaważyło na słabych wynikach finansowych za pierwszy kwartał. Najprawdopodobniej w wyniki tego firma LG postanowiła zawiesić produkcję smartfonów w Korei.

Zobacz: LG też zanotował spadki w 1Q2019, ale nie tak duże jak Samsung

Moja pierwsza myśl po przeczytaniu nagłówków - to koniec! A szkoda, bo LG pomimo dziwnej polityki robi fajny sprzęt. Ale po zagłębieniu tematu wygląda to na zwykłe przegrupowanie, choć możemy je odczuć w tym roku.

W Korei LG produkuje tylko smartfony z najwyższej półki i stanowi to 10-20% produkcji. Oprócz tego firma ma swoje fabryki w Chinach, Brazylii, Indiach i Wietnamie. Produkcja z Korei zostanie przeniesiona właśnie do Wietnami.

Zobacz: LG chce zrobić składany smartfon z przezroczystym ekranem

LG na razie nie komentuje sprawy. Nie wiadomo, czy przeniesienie produkcji w jakiś sposób wpłynie na tegoroczne premiery flagowych smartfonów. Zgodnie z kalendarium poprzednich lat, w tym roku powinniśmy jeszcze zobaczyć LG V50 lub dowolnie oznaczonego następcę modelu V40.

Zobacz: Test LG V40 ThinQ - muzyczny mistrz powraca

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Yonhap News ; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu