DAJ CYNK

Kościół XXI wieku czyli Apple/Google Pay zamiast tradycyjnej tacy

Isand

Wydarzenia

Nikt nie chce zostawać w tyle. Dlatego o ciągłym rozwoju myślą nawet tak szacowne i zakorzenione w tradycji instytucje jak Kościoły. Na nowy sposób zbierania ofiary wpadli właśnie anglikanie.Nikt nie chce zostawać w tyle. Dlatego o ciągłym rozwoju myślą nawet tak szacowne i zakorzenione w tradycji instytucje jak Kościoły. Na nowy sposób zbierania ofiary wpadli właśnie anglikanie.

W pilotażowym programie będzie uczestniczyło 40 z 16 tysięcy kościołów zgrupowanych w Church of England. Wierni będą mogli użyć karty lub Apple/Google Pay zamiast tradycyjnego wrzucania monet i banknotów na tacę. Nowa metoda płatności będzie dostępna również przy składaniu datku za chrzest czy ślub.

Część duchownych obawia się, że przez płatność kartą/telefonem wszystko potrwa zwyczajnie dłużej niż przy wrzucaniu monet. Wiodący przedstawiciel Wspólnoty Anglikańskiej uważa jednak, że nie może być postrzegany jako anachroniczny. Kościół Anglii boryka się bowiem z dużymi problemami - wielu jego członków traci wiarę a inni odchodzą. Dokąd? Na łono Kościoła Katolickiego, który od 2006 roku może się pochwalić większą liczbą praktykujących niż kilkukrotnie liczniejszy (na papierze) Kościół Anglii. W podobnym tonie wypowiada się wielebna Margaret Cave, która twierdzi, że ten krok wprowadzi anglikanów w XXI wiek.

Zobacz: ING Bank Śląski wprowadza Google Pay
Zobacz: Google Pay zawiesza biletomaty we Wrocławiu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: BBC, wł