DAJ CYNK

Koniec GaduAIR!

WitekT

Wydarzenia

31. października GG Network zakończy świadczenie usług sieci telefonii komórkowej GaduAIR. Wszystkie numery telefonów pozostające w sieci po 31. października przestaną działać.

31. października GG Network zakończy świadczenie usług sieci telefonii komórkowej GaduAIR. Wszystkie numery telefonów pozostające w sieci po 31. października przestaną działać.

Nie dotyczy to numerów GaduAIR, które zostaną przeniesione (lub zostały przeniesione wcześniej) do innych operatorów komórkowych przed datą zakończenia działalności. Wszyscy klienci posiadający aktywny numer telefonu w sieci GaduAIR mają możliwość przeniesienia go do innego, dowolnego operatora komórkowego. Przed przeniesieniem numeru niezbędne jest zarejestrowanie danych osobowych właściciela numeru poprzez zakładkę Moje Dane w Koncie Gadu-Gadu oraz utrzymywanie numeru w okresie aktywnym. Przeniesienie numeru do innego operatora wyklucza zwrot niewykorzystanych środków posiadanych na koncie. Możliwość przeniesienia nie dotyczy numerów, których ważność wygasła.

Wszyscy klienci sieci GaduAIR, którzy nie przeniosą numeru do innej sieci otrzymują możliwość wystąpienia z wnioskiem o zwrot z konta niewykorzystanych środków. Właściciele numerów GaduAIR, które zostały połączone z numerem Gadu-Gadu, po zakończeniu działania sieci GaduAIR również będą mogli wystąpić o zwrot niewykorzystanych środków lub też wykorzystać je na inne usługi płatne dostępne dla użytkowników Konta Gadu-Gadu, np. na połączenia stacjonarne i komórkowe dostępne w ramach telefonii internetowej GG.

Decyzja ta jest podyktowana brakiem możliwości pełnej realizacji celów założonych przez spółkę. Jest to spowodowane w głównej mierze strukturą polskiego rynku komórkowego, w znacznym stopniu utrudniającą odniesienie sukcesu niezależnym operatorom MVNO, pomimo oferowania przez nich bardzo atrakcyjnych warunków - napisało w komunikacie GG Networks.

Przypomnijmy, że GaduAIR wystartował w maju 2009 roku, działając jako MVNO w sieci Polkomtela. Dotychczasowa oferta operatora nie ulega zmianie do 31. października. Można się z nią zapoznać na stronie gaduair.pl

Zobacz: procedurę zwrotu niewykorzystanych środków w GaduAIR (plik .pdf; 196 kB).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł