DAJ CYNK

Już prawie sierpień, czas pomyśleć o Świętym Mikołaju. Oddaj mu swój stary telefon!

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4680

Jest sierpień, czas pomyśleć o Świętym Mikołaju. Oddaj mu swój stary telefon!

Fundacja Świętego Mikołaja zachęca do udziału w akcji „Oddaj stary telefon Świętemu Mikołajowi”. Przekazując starą, niepotrzebną komórkę, możemy pomóc innym i wesprzeć działania fundacji. Telefon trafi do utylizacji, na części lub na rynek wtórny.

Ideą przedsięwzięcia jest zbiórka starych telefonów komórkowych, które przekazane zostaną firmie recyklingowej. Urządzenia w dobrym stanie mogą jednak zyskać nowe życie. Dzięki temu fundacja otrzyma pieniądze na sfinansowanie Stypendiów Św. Mikołaja, które wspierają zdolne dzieci z niezamożnych rodzin z całej Polski.

Zobacz: Kup Galaxy S10/S10+ i zyskaj dodatkowe 400 zł przy odsprzedaży starego telefonu

W ten sposób można zadbać jednocześnie o środowisko naturalne, jak i wesprzeć dzieci w potrzebie. Oddając zużyty sprzęt elektroniczny, zapobiegamy uwalnianiu się szkodliwych substancji do wody, gleby i powietrza, z drugiej zaś strony wypełniamy zapisy prawa o unieszkodliwianiu takiego sprzętu. Tym samym ograniczamy szkodliwy wpływ na naturalne środowisko.

Używane, nikomu niepotrzebne telefony komórkowe zazwyczaj wrzucamy na dno szuflady. Tymczasem zużyty sprzęt telefoniczny może pomóc w spełnianiu marzeń wielu dzieci. Stare telefony to elektrośmieci, których nie można po prostu wyrzucić do kosza. My dajemy im drugą szansę. Nie tylko chronimy środowisko, ale też pomagamy innym. Telefony oddawane są do naszego partnera - firmy recyklingowej, która utylizuje sprzęt i uzyskane w ten sposób pieniądze przekazuje fundacji. Wartość takich aparatów jest bardzo różna, od kilku do kilkudziesięciu złotych, w zależności od stanu technicznego. Część telefonów jest utylizowana, z niektórych odzyskuje się części, a sprawne aparaty odsprzedawane są na rynki wtórne. – wyjaśnia Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Każdy, kto chce dołączyć do akcji, powinien wysłać swój stary telefon na adres warszawskiego biura Fundacji Świętego Mikołaja: ul. Koszykowa 24 lok.7, 00-553 Warszawa. Do paczki z telefonem należy dołączyć karteczkę ze swoim adresem e-mail, aby Fundacja mogła potwierdzić, że przesyłka dotarła. Przed oddaniem telefonu należy wyjąć z niego kartę SIM. Aparat nie musi działać, nie jest też potrzebna ładowarka.

Zobacz: Wspominamy stare czasy - telefoniczne marzenia i rozczarowania sprzed lat. Kiedyś to było...

Dzięki funduszom uzyskanym ze zbiórki starego sprzętu telefonicznego będziemy mogli jeszcze prężniej rozwijać nasze działania na rzecz pomocy zdolnym uczniom z niezamożnych rodzin – dodaje Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

 Zobacz: Samsung odkup: kup wybrany model Galaxy S20, a przy odsprzedaży starego smartfonu zyskasz dodatkowe 400 zł
Zobacz: Samsung zamierza sprzedawać odświeżone stare flagowce zamiast średniaków

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Pixabay

Źródło tekstu: Fundacja Świętego Mikołaja

Przewiń w dół do następnego wpisu