DAJ CYNK

Huawei i ZTE mają być zakazane również w Japonii

07.12.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5081

Ważne 0

0

Trwa zła passa chińskich firm. Huawei i ZTE mogą mieć spore kłopoty, bo Japonia to kolejny kraj, który może zakazać korzystania z urządzeń obu producentów.

O sprawie informują japońskie media. Tamtejszy rząd ma niedługo zakazać kupowania sprzętu i usług chińskich firm - Huawei i ZTE. Obaj producenci mają, zdaniem rządu, stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Stworzony ma zostać cały system, który będzie chronić państwo przed tego typu zagrożeniami. Decyzje mają zapaść w poniedziałek.

Wygląda na to, że czeka nas kopia sytuacji, która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych. Obecnie amerykańscy oficjele mają całkowity zakaz korzystania z urządzeń Huaweia i ZTE. Niedługo później do USA dołączyła Nowa Zelandia, która nie ma zamiaru budować sieci 5G w oparciu o urządzenia Huaweia.

Dla obu firm może to oznaczać ogromne straty. I nie chodzi tutaj o zakaz sprzedaży smartfonów. Zarówno Huawei, jak i ZTE największy zysk czerpią ze sprzedaży usługi i rozwiązań sieciowych, z budową sieci komórkowych na czele.

W USA boją się Huaweia przez 5G
Dyrektor finansowa Huaweia aresztowana na zlecenie USA za handel z Iranem
Amerykańscy urzędnicy z zakazem użytkowania urządzeń Huawei i ZTE

Źródło tekstu: Yomiuri Shimbu; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu