DAJ CYNK

W USA boją się Huaweia przez 5G

08.03.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4413

Ważne 5

1

Zbliżające się uruchomienie sieci 5G jest niepokojące dla rządu Stanów Zjednoczonych za sprawą chińskiego producenta.



Zbliżające się uruchomienie sieci 5G jest niepokojące dla rządu Stanów Zjednoczonych za sprawą chińskiego producenta.

Jak pisaliśmy miesiąc temu, Huawei ma problemy z wejściem na rynek USA. Tamtejsze służby ostrzegały przed zakupem urządzeń chińskiej firmy ze względów bezpieczeństwa. Amerykanie obawiali się szpiegostwa ze strony Chin.

Raport The Wall Street Journal ujawnia, że powód niechęci rządu USA do Huaweia wynika też z obawy, że postępy Chińczyków w rozwoju 5G mogą przyćmić Stany Zjednoczone. Amerykańskie władze boją się, że Chiny przed nimi wprowadzą u siebie powszechny zasięg 5G, a stanie się to między innymi dzięki Huaweiowi, który już podczas MWC2018 pokazał kilka urządzeń 5G-ready, w tym pierwsze konsumenckie urządzenie obsługujące prędkość do 2,3 Gb/s (zdjęcie poniżej).


źródło: BGR

Amerykańskie sieci AT&T i Verizon rozpoczną wdrażanie 5G jeszcze w tym roku, natomiast T-Mobile i Sprint w przyszłym. Tymczasem Huaweiowi ufa Vodafone, drugi co do wielkości operator na świecie.

To bardzo innowacyjna firma. Są bardzo otwarci. Nigdy nie znaleźliśmy niczego poniżej normy w sprzęcie i oprogramowaniu Huaweia - powiedział Vittorio Colao, CEO Vodafone. To nie tak, że router Cisco jest zupełnie inny. Jest wykonany w Chinach.

Źródło tekstu: BGR, wł

Tagi: 5g huawei usa
Komentarze
Zaloguj się
15. ~
0

2018-03-09 23:33:40

Hawei nie szpieguje wiecej niz inni, czyli w normie lol :D

Odpowiedz

14. ~Gutek
0

2018-03-09 05:11:36

#6: nie ma to jak samemu sobie wystawiać komentarz

Odpowiedz

13. ~wacek
1

2018-03-08 21:20:13

Amerykańce nie wpuszczają Chinolów na swój rynek, to Chinole nie powinny wpuścić Hamerykanów na swój:-DPowinno to zadziałać w obie strony:-D

Odpowiedz

12. ~BK
0

2018-03-08 17:38:07

Zwykły patriotyzm gospodarczy i pilnowanie własnych interesów - szanuję. Tak się buduje potęgi (USA, Japonia, Korea Południowa, Chiny, Niemcy).

Odpowiedz

11. ripe
1

2018-03-08 17:09:47

Też nie ufałbym firmie zarządzanej przez ludzi z wywiadu wojskowego i komunistycznej partii chin.

Odpowiedz

10. ~/d...a
0

2018-03-08 15:44:07

@8 podałeś bardzo ciekawy link

Odpowiedz

9. ~~
0

2018-03-08 15:43:41

Jak ktoś jest lepszy, to USA coś wymyślą i go potępiają. HAHAHAHAHAHAHA

Odpowiedz

8. ~
0

2018-03-08 15:34:40

Po prostu sprzęt jest niekompatybilny... z siecią Echelon

Odpowiedz

7. ~
0

2018-03-08 14:59:56

Amerykanie sie po prostu boja, ze bedzie trudno im zmusic Huaweia do wprowadzenia backdoora, albo trudno bedzie im ten fakt ukryc jesli udam im sie ich namowic..

Odpowiedz

6. ~nick ???
0

2018-03-08 14:24:45

@1. twój komentarz świetnie pasuje do tytułu artykuły!!!

Odpowiedz

5. ~zenON
0

2018-03-08 13:37:33

Huawei stał się zbyt poważnym graczem na rynku by bawić się w jakieś ukryte funkcje w sprzęcie i jego oprogramowaniu, nie będą się bawić w szpiegowanie. Teraz zwyczajnie chodzi o kasę, brat sam boi się że Huawei wybije wszystkich w przetargu...

Odpowiedz

4. ABP
1

2018-03-08 13:28:04

@1: Amerykanie nigdy nie postępowali inaczej. Zawsze byli gorliwymi wyznawcami filozofii Kalego.

Odpowiedz

3. ~Endriu
2

2018-03-08 12:55:06

Jak oni szpieguja caly swiat to jest ok ... :-D

Odpowiedz

2. ~
2

2018-03-08 12:48:39

Hahaha.... Widać mentalność i rozumowanie Stanów Zjednoczonych - wielki, wolny, wspaniały, rozwinięty Zachód ale pod warunkiem dominacji i przewadze nas (czyli USA). Co jeśli jest inaczej? Reżim niczym ZSRR. USA czy Rosja jeden pies, tylko przez dominacje tego pierwszego nie podskakują.

Odpowiedz