DAJ CYNK

HTC ma nowego szefa. Yves Maitre widzi przyszłość w rozwoju technologii 5G, AI i xR

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4411

Nowy CEO HTC, Yves Maitre

Yves Maitre został CEO firmy HTC. Nowy dyrektor zarządzający zamierza kontynuować rozwój Vive Reality, a także nawiązać nowe partnerstwa oraz inwestować w kolejne technologie przyszłości. Dotychczasowa dyrektor zarządzająca – Cher Wang – powraca do roli przewodniczącej zarządu.

Firma HTC Corporation ogłosiła powołanie Yvesa Maitre na stanowisko CEO firmy. Nowy dyrektor zarządzający przechodzi do HTC z Orange, gdzie pełnił funkcję EVP ds. oferty konsumenckiej i partnerstw, nadzorując strategię i biznes inteligentnych rozwiązań w asortymencie pomarańczowego operatora. Doświadczenie Yvesa obejmuje pracę z największymi markami elektroniki użytkowej na świecie, a także zarządzanie całym portfelem usług mobilnych i inteligentnych technologii. Yves Maitre był także członkiem grupy odpowiedzialnej za innowacje w Orange oraz identyfikację potencjału biznesowego nadchodzących przełomów technologicznych.

Zobacz: Wyniki HTC za 2Q2019 - tajwański producent zaliczył piąty z rzędu kwartał pod kreską
Zobacz: Sprzedaż smartfonów HTC wstrzymana przez patentowego trolla

Dotychczasowa dyrektor zarządzająca HTC, Cher Wang, pozostanie na stanowisku przewodniczącej zarządu firmy. Całą uwagę poświęci technologiom, które w przyszłości uzupełniają i rozwiną portfolio HTC oraz wizję Vive Reality.

- Obejmując stanowisko dyrektora zarządzającego, cztery lata temu, zrobiłam to z zamiarem transformacji firmy w dostawcę kompletnych ekosystemów i zbudowania mocnego fundamentu, pozwalającego w przyszłości rozwinąć jej skrzydła w dziedzinie 5G i xR. Dotarliśmy właśnie do idealnego momentu, aby przekazać zarządzanie HTC silnemu liderowi, który poprowadzi nas przez kolejny etap tej podróży.

Bardzo się cieszę, że to właśnie Yves przejmuje wodze; ma długą historię współpracy z naszą firmą i podziela naszą pasję do innowacji. Wierzę, że Yves Maitre jest liderem, który odkryje pełen potencjał HTC.

– powiedziała Cher Wang, przewodnicząca zarządu HTC

- HTC od dawna jest motorem innowacji w zakresie nowych technologii i jestem zaszczycony, że zostałem wybrany przez Radę Dyrektorów do kierowania rozwojem HTC.

Całym świat darzy HTC uznaniem za przełomowe innowacje, które stały się podwaliną rozwoju urządzeń mobilnych, a teraz także i xR. Cieszę się na myśl, że teraz i mi, wraz pracownikami firmy, jej klientami i inwestorami, przypadnie w udziale rola tworzenia przyszłości zarówno technologii 5G, jak i xR. Natychmiast rozpoczynamy nowy etap metamorfozy – od firmy tworzącej najlepszy na świecie sprzęt konsumencki do budowania wokół nich także kompletnych usług i ekosystemów, tak by ułatwić użytkowanie, zarządzanie i samo wdrażanie.

- powiedział Yves Maitre, nowy dyrektor zarządzający HTC

Zobacz: IFA 2019: HTC Desire 19+ - pierwszy telefon marki z potrójnym aparatem
Zobacz: HTC Wildfire X oficjalnie zaprezentowany. Na pokładzie Helio P22 i potrójny aparat z tyłu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: HTC

Przewiń w dół do następnego wpisu