DAJ CYNK

Barcelońskie targi MWC 2021 przeniesione na lato, a MWC Shanghai na zimę

msnet

Wydarzenia

GSMA MWC 2021 Barcelona latem Shanghai zimą

Organizacja GSMA ogłosiła daty przyszłorocznych targów Mobile World Congress. Wydarzenie odbędzie się zimą w Szanghaju i latem w Barcelonie. Takie przetasowanie to efekt trwającej pandemii Covid-19. MWC Los Angeles odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie, w październiku przyszłego roku.

Stowarzyszenie GSMA (Global System for Mobile Communications) podało datę największych targów mobilnych świata, czyli wydarzenia Mobile World Congress 2021 w Barcelonie. Odbędzie się ono w dniach 28 czerwca - 1 lipca 2021 roku. Termin MWC Barcelona został zmieniony z planowanego pierwotnie pierwszego tygodnia marca na lato ze względu na trwającą wciąż globalnie pandemię Covid-19, wywołanej przez koronawirusa SARS-Cov-2. Wirus ten był główną przyczyną odwołania tegorocznych targów w Barcelonie.

Zobacz: MWC odwołane. Co ze zwrotem pieniędzy? Czy MWC odbędzie się za rok?
Zobacz: Koronawirus zabił największe targi mobilne. W tym roku MWC nie będzie!

Przyszłoroczne wydarzenie ma się odbyć głównie w tradycyjnej formie, czyli w kompleksie biznesowo-handlowym Fira de Barcelona. Pojawią się jednak również wirtualne elementy, by nie gromadzić zbyt dużej liczby osób w jednym miejscu. Szef GSMA John Hoffman powiedział podczas konferencji prasowej w Barcelonie, że swój udział w przyszłorocznym wydarzeniu potwierdziło 78 ze 100 największych wystawców na MWC, w tym takie firmy, jak Ericsson, Huawei i Nokia.

Zmianie ulegnie też termin targów MWC Shanghai, które odbędą się w dniach 23-25 lutego 2021 roku. Wydarzenie MWC Los Angeles z kolei odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie, czyli od 26 do 28 października przyszłego roku.

Zobacz: Galaxy S20 FE 5G ma Snapdragona 865 i 5G działające w każdej polskiej sieci
Zobacz: Huawei wejdzie na rynek monitorów i komputerów stacjonarnych

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Fira de Barcelona

Źródło tekstu: Mobile World Live

Przewiń w dół do następnego wpisu