DAJ CYNK

MWC odwołane. Co ze zwrotem pieniędzy? Czy MWC odbędzie się za rok?

Dodane przez: jszczesny

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4370

MWC Barcelona 2020

Zdecydowanie najważniejszą wiadomością zeszłego tygodnia okazała się być ta, która dotyczyła odwołania najważniejszego dorocznego wydarzenia technologicznego - MWC 2020. Targi zostały anulowane z powodu globalnego zagrożenia spowodowanego przez koronawirusa COVID-19.

 

Bloombergowi udało się porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za organizację Mobile World Congress. Dyrektor generalny GSMA - Mats Granryd przypomniał, że jego organizacja nie jest firmą, lecz organizacją pozarządową. Wszelki przychód pochodzący z MWC jest dalej "transferowany" do branży. Potwierdził również, że trwają dyskusje na temat innego organizowanego przez GSMA wydarzenia: MWC Shanghai. Te targi również wiszą na włosku z powodu epidemii koronawirusa.

Zobacz: Koronawirus zabił największe targi mobilne. W tym roku MWC nie będzie!

Jedną z ważniejszych kwestii po oficjalnym odwołaniu MWC były ewentualne rekompensaty oraz zwroty pieniędzy za zakupione bilety. Nie tylko wystawcy, ale również goście targów z całego świata rezerwowali przyloty, hotele na długo przed anulowaniem wydarzenia, co naraziło ich na często bardzo wysokie koszty. Najwięcej stracili oczywiście wystawcy, którzy inwestowali ogromne pieniądze w możliwość zaprezentowania się w trakcie Mobile World Congress 2020 w Barcelonie. 

MWC Barcelona

Mats Granryd w wywiadzie dla Bloomberg powiedział, że każdy powinien się mierzyć ze swoimi kosztami. Oznacza to, że w grę nie wchodzą absolutnie żadne rekompensaty i może się wydawać, że taki koniec sprawy nie usatysfakcjonuje wielu gości, którzy na wyjazd do Barcelony przeznaczyli mnóstwo pieniędzy. Z drugiej strony jednak, GSMA postąpiło rozważnie i nie jest bezpośrednio odpowiedzialne za zagrożenie epidemiologiczne na świecie. 

Co z MWC 2021?

GSMA, aby od razu uciąć spekulacje na temat przyszłorocznej edycji targów zapowiedziało, że MWC 2021 na pewno się odbędzie i na pewno zlokalizowane zostanie w Barcelonie. W 2020 roku, po raz pierwszy w historii postanowiono odwołać imprezę, na której firmy technologiczne z całego świata, inwestorzy, przedstawiciele firm informatycznych oraz dziennikarze wspólnie zapoznają się z innowacjami, poszukują nowych możliwości biznesowych oraz nowych kontaktów. 

Zobacz: Koronawirus popsuł nie tylko MWC. Facebook i IBM nie wystąpią na innych konferencjach

Mimo odwołania MWC, niektóre firmy technologiczne, które zaplanowały przy okazji wydarzenia swoje premiery (m. in. Huawei) nie rezygnują z wyjazdów do Barcelony. Prawdopodobnie, zamierzają one zminimalizować straty związane z targami. 

 

Źródło tekstu: Bloomberg, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu